Національна академія наук України Київський університет права

У стінах Київського університету права НАН України відбулась І Всеукраїнська школа політичної освіти

16 Жовтня, 2014

     Організатор заходу: Ліга студентів Асоціації правників України.
     12 жовтня 2014 року, у стінах Київського університету права НАН України, відбулась одноденна І Всеукраїнська школа політичної освіти. Метою даного заходу було розширити кругозір студентів, які цікавляться проблемами політичної системи в Україні та світі.


     Захід відкрила декан юридичного факультету Київського університету права НАН України Світлана Бевз, яка привітала всіх учасників від імені керівництва вишу і зазначила про готовність Київського університету права надалі співпрацювати з Асоціацією правників України та передала слово модератору школи, голові осередку Ліги студентів АПУ в місті Києві Марії Копиці. Марія також приєдналась до вітань, коротко розповіла про програму заходу й надала слово першому спікеру школи, народному депутату України І скликання, віце-президентові Асоціації народних депутатів України Олександру Барабашу.


     Олександр Барабаш, у своєму спічі, поділився досвідом роботи у парламенті на початку зародження незалежної України. Також провів історико-політичний екскурс формування українського законодавства, особливу увагу звернув на значення Декларації про державний суверенітет України й розповів про своє бачення щодо ситуації в Україні. Радо відповів на запитання студентів та побажав усім подальших успіхів.
     Другим спікером І Всеукраїнської школи політичної освіти був експерт Інституту політичної освіти, один з лідерів об’єднання «Сила людей», кандидат у народні депутати України – Олександр Солонтай. У своєму виступі спікер торкався актуальних проблем формування правової системи України в період останніх політичних та суспільних подій. Також звернув увагу учасників щодо мінливості тих чи інших політичних партій, успіх яких залежить від їх лідерів. Розповів про діяльність деяких політичних сил в країнах Європейського Союзу, а також запросив усіх небайдужих до подальшої співпраці.


     Між виступами гостей, під часи кави-брейк та обіду, всі учасники мали змогу неформально спілкуватись як зі спікерами, так і з усіма учасниками. Представників з ВНЗ України вразили комфортні умови для навчання у Київському університеті права НАН України. Просторі та багатофункціональні атріуми, затишне студентське кафе, художні картини у холі тощо – все це позитивним чином вплинуло на успішне проведення Лігою студентів АПУ школи політичної освіти.
     За програмою школи виступ мав наймолодший кандидат у народні депутати України, студент-активіст НМУ імені О.О. Богомольця – Василь Гілюк. Спікер розповів про свою громадську активність, яка успішно поєдналась з політичною. Розуміючи більшість проблем студентства, Василь Гілюк акцентував увагу на тому, що активні та готові до роботи студенти – завжди віднайдуть свою нішу. Відповів на запитання учасників, а також запросив бажаючих до співпраці.


     Нестандартний виклад спічу на школі мав бізнес-тренер, спеціаліст зі створення та управління підприємствами, консультант політиків та громадських діячів – Владислав Вавілов. Формат його виступу торкався активізації кожного учасника. Владислав Вавілов провів цікаві рольові ігри на політичну тематику, що допомогло створити дружню атмосферу, діалог і дискусію на школі політичної освіти. Коротко було висвітлено особливості партійної роботи, діяльності політиків та їх помічників. По завершенню свого спічу, пан Владислав дав дружню настову слухачам школи виходячи зі свого досвіду й запросив долучись до нього на Фейсбуці аби мати подальший зв’язок.
     Останнім спікером школи була головний консультант Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України Інна Гребенюк. У своєму спічі пані Інна розповіла про тонкощі законопроектної роботи парламенту, розкрила суть та поняття законодавчого процесу і юридичної техніки з точки зору практичних на це поглядів. Також, відповідаючи на запитання студентів, охарактеризувала особливості роботи цього структурного підрозділу Апарату Верховної Ради України, до повноважень якого належить аналіз законопроектів та підготовка наукових висновків. Насамкінець, поділилась електронними матеріалами свого виступу, зміст яких не висвітлює жоден підручник.  


     Кульмінацією І Всеукраїнської школи політичної освіти стало урочисте вручення сертифікатів учасникам. Цю місію, з особливою теплотою, виконала модератор школи, голова осередку Ліги студентів АПУ в місті Києві Марія Копиця, яка серед іншого подякувала усім, хто долучився до участі та організації цього заходу. Висловила слова подяки ректорові Київського університету права НАН України, професору Юрію Бошицькому та деканові юридичного факультету вишу, який радо надав свою територію для проведення школи – Світлані Бевз.

Наукове товариство студентів
КУП НАН України