У ЖЕНЕВІ ВІДБУВСЯ СПІЛЬНИЙ МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР ВОІВ, КУП НАН УКРАЇНИ, ТА ДВОХ ІЗРАЇЛЬСЬКИХ ВИШІВ
Нещодавно Київський університет права НАН України спільно із Всесвітньою організацією інтелектуальної власності м. Женева (Швейцарія), ONO Academic college та Університет Тель-Авіва (Ізраїль) організував та провів міжнародний семінар на тему: ”Актуальні питання права інтелектуальної власності”, що проходив 27-29 листопада 2017 року.
На відкритті семінару виступили представники української та ізраїльської делегацій, а саме:
– Міхал Швантнер, директор Департаменту перехідних і розвинених країн, Всесвітня організація інтелектуальної власності, Женева.
– Юрій Клименко, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Швейцарії, постійний представник України при Відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві.
– Юрій Бошицький, ректор, професор Київського університету права НАН України;
– Амір Курій, декан юридичного факультету Тель-Авівського університету, Ізраїль;
– Шломіт Яніскі-Равід доктор, професор, Центру порівняльних правових досліджень, ОНО академічний коледж, Кір’ят Ізраїль.
Студенти мали змогу представити свої доповіді та презентації на англійській мові, обравши найрізноманітніші теми в сфері права інтелектуальної власності. Зокрема, Єлізаветта Головань мала доповідь «Щодо охорони прав на торговельні марки та їх реєстрацію за законодавством України» («Concerning protection of rights to trademarks and its registration under the legislation of Ukraine»); Інна Ербелідзе підготувала виступ на тему: «Правове регулювання патентування в Україні та за кордоном» («Legal regulation of patenting in Ukraine and abroad»); Маріамі Бокучава розкрила тему «Захист авторських прав на музичні твори в Україні» («Protection of copyright rights to music works in Ukraine»); Маленко Дар’я «Становлення та розвиток законодавства України в сфері охорони авторського права і суміжних прав» («Formation and development of the legislation of Ukraine in the field of protection of copyright and related rights»); Богдана Третьякова на тему «Правове регулювання охорони комерційної таємниці в Україні та ЄС» («Trade Secret Protection in Ukraine and EU»), а також Яни Пономаренко «Щодо правового механізму захисту права інтелектуальної власності за законодавством України» («Сoncerning the legal mechanism of protection of the intellectual property right under the Ukraine’s legislation»).
Слід відзначити слушні й актуальні теми, які студенти з Ізраїля обрали для своїх презентацій, що свідчить про їх ентузіазм та креативність при виконанні завдань, покладених на них. Серед таких тематик – проблематика здійснення прав на об’єкти інтелектуальної власності, які були створені за допомогою використання технлогії 3-Д прінтера; за допомогою використання штучного інтелекту; проблематику застосування системи «block chain» (блока транзакцій) для захисту та здійснення прав власників на об’єкти інтелектуальної власності тощо; проблематику застосування технологій відтворення художніх творів ізвикористанням індивідуальної техніки самого автора.
Протягом дня було прослухано чимало надзвичайно важливих та інформативних лекцій, представники студентства дізнались про актуальні проблеми права інтелектуальної власності, мали нагоду познайомитись та обмінятись враженнями з приводу семінару зі студентами з Ізраїлю.
В свою чергу, студенти Київського університету права поділилися з ізраїльськими студентами інформацією щодо здійснення освітнього процесу в Україні, щодо життя студентів в стінах КУП НАН України, враженнями від проведеної конференції та запросили іноземних студентів у столицю України, Київ, для проведення спільної конференції, на що ті відповіли неприховуваною зацікавленістю.
Також в роботі семінару взяли участь Книш Сергій, доцент РІ КУП НАН України, Ващинець Іван, викладач КУП НАН України, Стройко Ірина, аспірант КУП НАН України які мали можливість виступити з цікавими доповідями та гідно представити свій ВУЗ та країну.
Семінар справив надзвичайно позитивне враження, і є підґрунтям для дослідження проблем інтелектуальної власності на міжнародному рівні в майбутньому.
Прес-центр КУП НАНУ