Участь представників юридичної клініки «Фенікс» КУП НАН України у StreetLaw Fest 2024
5-6 грудня 2024 року представники юридичної клініки «Фенікс» разом з доктором філософії, доцентом кафедри кримінального права та процесу, завідувачем Юридичної клініки «Фенікс» КУП НАН України Миколою Малієм в якості судді, взяли участь у StreetLaw Fest 2024. Цьогоріч клініцисти з усієї України змагались у створенні правопросвітницьких продуктів про доброчесність у бізнесі та владі.
Для участі у конкурсі Асоціації юридичних клінік України (АЮКУ) StreetLaw Fest 2024, який було присвячено темі «Розбудова доброчесного бізнесу і влади через правову просвіту молоді» було відібрано ряд найкращих команд юридичних клінік, які є членами АЮКУ з усіх куточків України.
Зазначимо, що конкурс проходив з 4 по 14 листопада 2024 р. онлайн, а фінал і оголошення переможців відбувся 5-6 грудня 2024 р. у м. Києві.
Мета конкурсу – залучити українських клініцистів до розробки правопросвітницьких матеріалів для молоді про принципи прозорості, доброчесності та відповідальності у взаємодії бізнесу, влади та суспільства.
Важливим є те, що конкурс проводить Асоціація юридичних клінік України (голова АЮКУ Юлія Ломжець) у партнерстві з Національним агентством з питань запобігання корупції (заступник керівника відділу просвітницької роботи Управління просвітницької роботи та навчальних програм НАЗК Вікторія Скоробагата, експертка Офісу доброчесності НАЗК Тетяна Забучинська, проєктна менеджерка Офісу доброчесності НАЗК Альона Хилько) за підтримки Програмного офісу Управління ООН з наркотиків та злочинності (національна проєктна експертка з протидії корупції Програмного офісу Управління Організації Об’єднаних націй з наркотиків та злочинності (UNODC) Вікторія Єгорова) в Україні та за фінансової підтримки Ініціативи ділової доброчесності Siemens.
Очевидно, що розробляючи власні правопросвітницькі продукти, клініцисти (молоді талановиті студенти-правники), глибше дослідили тему антикорупції та доброчесності, а також згенерували ідеї, які допоможуть українській молоді зрозуміти значення цих цінностей для нашого суспільства.
Варто зазначити, що застосувавши різні інноваційні методики Street Law, учасники та учасниці створили інтерактивні заняття, адаптовані для учнівської та студентської молоді, а також апробували їх під час реальних уроків з талановитими учнями ліцею сучасних бачень №304 м. Києва за сприяння директора Ганни Шуть та заступника директора з навчально-виховної роботи Юлії Жежери.
Зазначимо, що команди-учасниці розробили власні унікальні правопросвітницькі продукти за цією темою, досліджуючи тему антикорупції та доброчесності, а також застосовували різні новітні методики Street Law на практиці, щоб зробити свої напрацювання ще цікавішими та сучаснішими для учнів та студентів.
Цьогоріч до офлайнового фіналу StreetLaw Fest 2024 пройшли 10 найсильніших команд, і вони змогли апробувати свої розробки під час реальних уроків з учнями-ліцеїстами. Найкращі правопросвітницькі уроки, які отримали високу оцінку від експертів-суддів та найкращі відгуки від аудиторії, увійдуть до збірки уроків Street Law і надалі їх зможуть використовувати юридичні клініки у своїй правопросвітницькій діяльності.
На завершення всі охочі взяли участь у воркшопі «Як виграти у корупціонерів війну за споживача» від редактора сайту «Наші гроші» Юрія Ніколова.
Очевидно, що участь команд у StreetLaw Fest 2024 надала клініцистам, студентам українських юридичних клінік не лише сучасні актуальні знання, але й практичні навички, можливість зробити власний внесок у формування доброчесного суспільства. Даний досвід вони зможуть застосувати у своїй майбутній професійній діяльності. Вивчення цих питань в умовах війни дозволяє формувати нове покоління юристів, готових до нових викликів відбудови нашої країни, зміцнення правової системи та державності загалом.
Прес-Центр КУП НАНУ