Участь представників юридичної клініки «Фенікс» КУП НАНУ у Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Проблеми запобігання корупції під час війни та в післявоєнний період»
8 листопада 2024 року представники юридичної клініки «Фенікс» КУП НАН України, які в даний час проходять фахову практику, взяли участь у Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Проблеми запобігання корупції під час війни та в післявоєнний період».
Захід спільно організовано факультетом підготовки фахівців для органів досудового розслідування Національної поліції України, кафедрою кримінального права та кримінології факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування Національної поліції України Дніпровського державного університету внутрішніх справ та ННІ права та інноваційної освіти Дніпровського державного університету внутрішніх справ.
Основною метою проведення даного заходу є нагальна потреба в розвитку фундаментальних і прикладних наукових досліджень, спрямованих на вирішення актуальних проблем кримінального права та кримінології в умовах дії правового режиму воєнного стану та в післявоєнний період.
Під час проведення науково-практичного семінару було обговорено низку важливих тематичних напрямів, зокрема: кримінальна процесуальна протидія корупції; сучасний стан та проблемні питання в запобіганні та протидії корупції в Україні; криміналістичний та оперативно-розшуковий супровід діяльності правоохоронних органів з протидії корупції та інші.
Беззаперечно, що здобувачі вищої правничої освіти дізналися про нові виклики сьогодення, які спричинені введенням в дію правового режиму воєнного стану в Україні, а також про специфічні корупційні ризики, які потребують оперативного реагування відповідних правоохоронних органів.
Очевидно, що на даному семінарі обговорювали не тільки адміністративно-правові методи боротьби з корупцією, що є важливими в умовах війни, коли потрібна швидка і гнучка правова реакція на корупційні загрози. Особливу увагу приділили також питанням доброчесності та запобіганню конфліктів інтересів серед державних службовців, адже їхня діяльність повинна бути прозорою та обов’язково підзвітною.
Участь у науково-практичному семінарі надала студентам не лише сучасні актуальні знання, але й практичні навички, які вони зможуть застосувати у своїй майбутній професійній діяльності. Вивчення цих питань в умовах війни дозволяє формувати нове покоління юристів, готових до нових викликів відбудови нашої країни, зміцнення правової системи та державності загалом.
Прес-Центр КУП НАНУ