Участь представників Ради молодих вчених у конференції «Європейський вибір України: прогрес та перспективи»
Зокрема, 19 листопада 2018 року представники Ради молодих вчених КУП НАНУ взяли участь у конференції «Європейський вибір України: прогрес та перспективи», метою якої було обговорення результатів та перспектив впровадження Угоди про асоціацію в Україні.
Хюг Мінгареллі, Посол, Голова Представництва ЄС в Україні, нагадав, що за підписання Угоди про асоціацію Україна заплатила високу ціну, тому обов’язком кожного повинно бути її належне впровадження. Посол також зазначив, що ЄС відкритий для України, але зосереджуватись необхідно не на членстві як такому, а на процесі перетворення та модернізації нашої країни. Разом з тим, затвердження Урядом Плану заходів з виконання Угоди та Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди є підтвердженням політичної волі її впроваджувати.
Ольга Стефанішина, генеральний директор Урядового офісу, зазначила, що чотири пріоритетні сфери поглибленого секторального співробітництва, закріпленні у спільній заяві за підсумками 20-го саміту Україна-ЄС, свідчать про визнання прогресу України та про використання інструментів, закладених Угодою. Також Ольга Стефанишина наголосила, що для ефективного процесу європейської інтеграції вкрай необхідна активна двостороння робота та співпраця з ЄС.
Серед спікерів конференції також були Костянтин Єлісєєв, заступник Глави Адміністрації Президента, Тарас Качка, радник Міністерства Закордонних Справ України, Ірина Бекешкіна , Директор Democratic Initiatives Foundation-Фонд “Демократичні Ініціативи” Тарас Ткачук, Старший експерт з економічних питань DiXi Group, Леонід Літра, старший аналітик Центр “Нова Європа” / New Europe Center, Андреас Умланд, старший науковий співробітник Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, Вероніка Мовчан, директор з наукової роботи Інститут економічних досліджень та політичних консультацій.
Окрім того, на заході відбулась презентація книги про Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Зокрема, автори вважають, що найважливіше у виконанні Угоди це 3 кроки: децентралізація, реформи в правоохоронних органах та боротьба з корупцією. Приємним завершенням конференції став подарунок книг для бібліотеки Київського університету права НАН України з особистим підписом автора, старшого наукового співробітника Центру європейських політичних студій (CEPS), Майкла Емерсона.
Прес-центр Ради молодих вчених КУП НАНУ