Участь ректора КУП НАНУ у Європейсько – Євразійській конференції з лідерства , м. Відень, Австрія
З 30 по 31 жовтня 2015 року ректор Київського університету права НАН України, професор Юрій Бошицький на запрошення керівництва Федерації всесвітнього миру взяв участь у 5-й Європейсько – Євразійській конференції з лідерства «Діалог Європа-Євразія: забезпечення атмосфери довіри та співпраці заради сталого розвитку», що проходила у м. Відні, Австрія.
Конференція організована Федерацією всесвітнього миру в співпраці з Академічною Радою по вивченню Системи ООН (ACUNS) і Віденською Дипломатичною Академією.
Федерація всесвітнього миру (ФВМ) — міжнародна громадська організація, створена з метою побудови миру в усьому світі, де всі будуть жити у гармонії, співпраці та загальному добробуті. Головними її цілями є: Сприяння встановленню партнерських відносин між урядами, громадськими організаціями, представниками різних релігій, з метою розвитку суспільства у відповідності до універсальних цінностей людства; співпраця з ООН; Міжнародна та міжрелігійна співпраця; Встановлення культури миру через освіту, спорт, культуру, ЗМІ та допомогу іншим; Запобігання конфліктам; Створення міцних сімей, як вклад кожного у справу встановлення миру
Захід проходив на базі Віденської Дипломатичної Академії, яка була збудована ще у 1754 році Імператрицею Марією Терезою, щоб навчати молодих людей для дипломатичної служби габсбурзької монархії. Свою теперішню назву установа почала носити з 1964 року, в 1996 року їй надали статус незалежного громадського навчального закладу. Академія – таким чином є найстарішим навчальним закладом такого роду у всьому світі. Сьогодні, Віденська дипломатична академія пропонує пост університетські освітні програми для всіх бажаючих зробити міжнародну кар’єру у сфері державної служби, управління міжнародними організаціями та їх підрозділами і так далі.
Дана конференція є однією з програм у рамках Європейсько-євразійського діалогу. Ця конференція ставить за мету розвиток партнерства та співробітництва між двома регіонами, на зміну непорозумінь і, іноді, відкритого антагонізму в історії їхніх стосунків, у світлі важливої ролі, яку вони покликані зіграти у справі встановлення миру в усьому світі в XXI столітті.
Цьогорічнна конференція по діалогу Європа – Євразія складалася з шести засідань:
• Європа і Євразія: Оновлення стратегії співпраці в ім’я сталого розвитку,
• Роль Європейського та Євразійського співробітництва та спільного процвітання для становлення загального миру і розвитку,
• Роль релігійних, культурних та наукових установ у подоланні розбіжностей Між Сходом і Заходом,
• Залучення жінок і дівчат до виконання Цілей сталого розвитку: родина, освіта та лідерство,
• Активізація ролі молоді в сучасному суспільстві,
• Перспективи зміцнення довіри і співпраці: позитивний практичний досвід і рекомендації.
Учасника заходу були представники з різних країн світу – Австрії, Грузії, Молдови, Росії, Швейцарії, України.
Слід зазначити, що єдиним запрошеним представником з України був ректор Київського університету права НАН України, професор Юрій Бошицький. Користуючись нагодою, Юрій Ладиславович виступив із доповіддю на тему «ОСОБЛИВОСТІ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ СТАЛОГО РОЗВИТКУ». Враховуючи актуальність питання, доповідь викликала у присутніх велику зацікавленість та жваву дискусію. Про це свідчать листи та подяки від учасників та організаторів заходу, які надходять на пошту.