Урочисте відкриття кабінету конституційного права імені Ю.А. КАРМАЗІНА

10 Листопада, 2023

9 листопада 2023 року відзначалися роковини сумної події: рівно рік тому перестало битися серце видатної людини: політика, громадського діяча, відомого правознавця, визначного державника, одного з творців Конституції України, заслуженого юриста України, Державного радника юстиції 3 класу, почесного доктора Київського університету права Національної академії наук України ‒ Кармазіна Юрія Анатолійовича.

До цих роковин, на вшанування пам’яті видатного державотворця, 10 листопада 2023 року, за особистої ініціативи ректора Київського університету права НАН України проф. Юрія Бошицького, в урочистій обстановці в університеті було відкрито кабінет конституційного права імені Ю. А. Кармазіна.

На цьому заході були присутні здобувачі вищої освіти Київського університету права, науково-педагогічні працівники, співробітники університету, члени родини та почесні гості ‒ видатні люди, що особисто були знайомі з Юрієм Анатолійовичем Кармазіним, зокрема: Рафальський Олег Олексійович ‒ український політик і науковець, віцепрезидент НАН України, член-кореспондент НАН України, академік НАПН України, директор Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України; Шемшученко Юрій Сергійович ‒ академік НАН України, багаторічний директор Інституту держави і права імені В. М. Корецького, на теперішній час ‒ радник дирекції інституту, почесний ректор КУП НАН України, Заслужений діяч науки і техніки України; Домбровський Іван Петрович ‒ голова Конституційного Суду України у відставці, суддя Верховного Суду України у відставці, член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України; Аржевітін Станіслав Михайлович ‒ український політик та банкір, колишній народний депутат України, доктор економічних наук, голова Ради Асоціації українських банків; Волинець Валентин Тодосьович ‒ радник з юридичних питань Фонду пам’яті Блаженнійшого Митрополита Володимира, адвокат, заслужений юрист України та інші поважні гості.

Урочисті заходи розпочалися з відкриття меморіальної дошки Юрія Кармазіна, після чого присутні пройшли до приміщення кабінету, стіни якого були прикрашені стендами, оформленими дбайливими руками здобувачів та співробітників Київського університету права НАН України. На стендах представлені особисті речі Юрія Кармазіна, фотографії його численних державних відзнак та нагород, світлини з сімейного архіву, передані родиною, примірники наукових видань конституційно-правової тематики та інші експонати, що в своїй сукупності дозволяють скласти враження про життєвий шлях видатного державника.

Зібрання відкрив ректор Київського університету права НАН України проф. Юрій Бошицький, який у своєму виступі розповів про особисте знайомство з Юрієм Кармазіним, їх подальшу дружбу та співпрацю на юридичній та науковій ниві. Далі слово було надано почесним гостям університету, у виступах яких вразила повага, щирість, теплота та вдячність, коли вони згадували про Юрія Кармазіна. На знак шани, гості університету передали до експозиції кабінету-музею численні експонати.

Наприкінці урочистих заходів виступила рідна донька Юрія Анатолійовича КармазінаКармазіна Катерина Юріївна ‒ адвокат, медіатор, громадський діяч, викладач, науковець, яка подякувала присутнім за щирі та теплі слова, сказані ними в пам’ять про її батька, а також висловила вдячність керівництву та співробітникам Київського університету права НАН України за відкриття кабінету конституційного права імені Ю. А. Кармазіна.

На завершення урочистих заходів приміщення кабінету-музею було освячене Владикою Єфремомпредставником почесного доктора Київського університету права Національної академії наук України, Предстоятеля ПЦУ Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Хай вічно живе пам’ять про видатного сина українського народу Юрія Анатолійовича Кармазіна в наших серцях та стінах Київського університету права НАН України, а ми докладатимемо всіх зусиль, щоб правові погляди та ідеї видатного конституціоналіста набули подальшого розвитку.

Прес-Центр КУП НАНУ