Урочисте засідання Вченої ради з нагоди присвоєння звання «Doctor Honoris Causa» професору Райнеру Арнольду (Німеччина)

26 Грудня, 2012

26 грудня 2012 року відбулось урочисте засідання Вченої ради з нагоди присвоєння звання «Doctor Honoris Causa» професору Райнеру Арнольду (Німеччина). Разом із почесним гостем до КУП НАНУ на запрошення ректора, професора Бошицького Юрія Ладиславовича прибула делегація Німеччини у складі експерта в області біології та інформатики д-ра Роланда Арнольда, директора Центру соціальної допомоги жінкам у м. Регенсбург пані Барбари Арнольд, судді з рогляду соціальних справ Андреаса Арнольда та викладача Регенсбурзького університету Юлії Арнольд.

У роботі Вченої ради взяли активну участь Почесні доктори КУП НАНУ, зокрема Оніщук Микола Васильович – Президент Інституту правової політики, Міністр юстиції України 2007 – 2010 рр., доктор юридичних наук,  Почесний професор Київського університету права НАНУ; Кармазін Юрій Анатолійович – народний депутат України, юрист, відомий політик, доктор філософських наук; Сєдих Юрій Іванович – Президент Товариства «Україна – Болгарія», Член Національної Спілки журналістів України, генерал-полковник, доктор філософії, професор. В урочистостях взяла участь пані Анка Фельдгузен, Тимчасова повірена в справах Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні та Джужа Олександр Миколайович – проректор з наукової роботи Національної академії внутрішніх справ, професор, заслужений юрист України, полковник міліції; професорсько-викладацький склад КУП НАНУ, співробітники та студенти.

Відкриваючи урочисте засідання Вченої ради, ректор КУП НАНУ заслужений юрист України професор Бошицький Юрій Ладиславович привітав присутніх, наголосив на важливості заходу як для наукової спільноти України та Європейського Союзу, так й для студентства. Голова Вченої ради звернув увагу на необхідність поглиблення співпраці між кафедрою ім. Жана Моне Університету м. Регенсбург та КУП НАНУ в рамках чинного Меморандуму про співробітництво між двома інституціями, а також окреслив основні напрямки майбутніх спільних проектів.

Всі присутні із зацікавленістю заслухали наукову доповідь професора Арнольда «Розвиток європейського конституціоналізму», яка стосувалась актуальних процедурних питань модернізації конституцій окремих держав, основних аспектів і тенденцій подальшого розвитку конституційного права, впливу політичних і суспільних процесів на реформування правової системи.
     Доповідь почесного гостя з Німеччини викликала велику кількість запитань від досвідчених юристів, майбутніх науковців та студентської молоді.
     Із вітальним словом до членів Вченої ради, професора Арнольда та присутніх звернулась пані Анка Фельдгузен, Тимчасова повірена в справах Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні, яка привітала всіх з Різдвом Христовим та Новим Роком, а також зауважила на позитивний імідж КУП НАНУ на міжнародній освітній арені та його активній діяльності щодо популяризації європейської освіти в Україні, що, у свою чергу, сприятиме європейській інтеграції України в цілому.

На завершення церемонії професор Арнольд висловив впевненість у розвитку взаємовигідної співпраці на міжуніверситетському рівні та слова щирої вдячності ректору КУП НАНУ, заслуженому юристу України, професору Бошицькому Юрію Ладиславовичу за вагомий внесок у реалізацію стратегічного напрямку зовнішньої політики України – інтеграції до ЄС, а також передав цінний дарунок до мистецького арсеналу КУП НАНУ – картину із зображенням краєвидів Регенсбургу.

Матеріал підготувала
 завідувач відділу міжнародних