Урочисте засідання Вченої ради з нагоди присвоєння звання Почесного доктора Київського університету права НАН України

12 Квітня, 2013

11 квітня 2013 року відбулось урочисте засідання Вченої ради з нагоди присвоєння почесного звання «Doctor Honoris Causa Київського університету права НАН України» Віце-спікеру Парламенту Грузії, пану Гіоргі Барамідзе.
   Хотілось би зазначити, що станом на 2013 рік такого почесного звання удостоєні:  Почесний професор КУП НАНУ М.В. Оніщук – доктор юридичних наук, Міністр юстиції України (2007-2010рр.); Почесні доктори КУП НАНУ: А. Петерфалві – омбудсмен Угорського Парламенту з питань захисту даних і свободи інформації (1996–2008 рр.); А. Скурбаті – радник представництва ООН в Україні по правам людини; Г. Шамбек – президент австрійської Федеральної ради (1988, 1992, 1997 рр.); Ю.А. Кармазін – народний депутат України; Ю.І. Сєдих – президент товариства «Україна-Болгарія»; представники Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України; В.І. Семчик – головний науковий співробітник; В.Д. Бабкін – провідний науковий співробітник; Г.О. Мурашин – провідний науковий співробітник; В.Д. Бабкін – доктор юридичних наук, професор, провідний науковий співробітник Інституту держави і права ім.В.М.Корецького НАН України; В.В. Дурдинець – радник  Міністерства внутрішніх справ України, екс-Прем’єр-міністр України, заслужений юрист України; В. Батлер – доктор права, професор Пенсільванського університету (США); Б. Банашак – директор Інституту конституційного права Вроцлавського університету, Радник Омбудсмана Республіки Польща; Б.Борисов – почесний ректор Університету національного та світового господарства м. Софія, директор Центру інтелектуальної власності (Болгарія); Й. Конколі – доктор права, мер муніципалітету Кехнец (Словаччина); Р. Арнольд – професор Університету м. Регенсбург, завідувач кафедрою ім.. Жана Моне (Німеччина).

У роботі Вченої ради взяли активну участь: Ю.С. Шемшученко – директор Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, академік НАН України, почесний ректор Київського університету права НАН України; пан Корнел Іонеску – Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні; пан Георге Сорін Захарія – Радник-Посланник (політичні питання) Посольства Румунії в Україні; пан Давуд Жаллуд – Секретар і Консул Посольства Палестини в Україні; пан Гела Думбадзе – Головний радник Посольства Грузії в Україні; К.П. Коваль – заступник Голови Союзу юристів України, заступник Голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України, заслужений юрист України; О.А. Піддубчак –  президент Всеукраїнської громадської організації державного  управління “ЕЛІТА ДЕРЖАВИ”, член громадських рад при МЗС та Мінсоцполітики; Т.М. Чабенець – директор філії Українського центру інноватики та патентно –інформаційних послуг  ДП «Український інститут промислової власності»; Н.М. Рогуля – начальник відділу маркетингу філії Українського центру інноватики та патентно – інформаційних послуг  ДП «Український інститут промислової власності»; Н.С. Скрипка – виконавчий директор Всеукраїнського громадського соціально-політичного об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України»; О.В. Ветлинська – начальник Управління організаційного забезпечення Національної академії державного управління при Президентові України; І.В. Козел – заступник начальника Управління організаційного забезпечення Національної академії державного управління при Президентові України; В.М. Лозовий – генерал-майор міліції, проректор з кадрового забезпечення та міжнародних зв’язків Національної академії внутрішніх справ.
   Засідання відкрив ректор КУП НАНУ, заслужений юрист України, професор Ю.Л. Бошицький, який наголосив, що звання «Doctor Honoris Causa Київського університету права НАН України» є найвищою почесною відзнакою університету та присвоюється видатним науковцям, державним і громадським діячам за значні досягнення в галузі юридичної науки, освіти та міжнародного співробітництва.

Усі присутні із зацікавленістю слухали наукову доповідь пана Гіоргі Барамідзе «Методи боротьби з корупцією в молодих демократичних державах: на прикладі Грузії», яка висвітлила шляхи реформувань у країні та їх ефективність, зміни у законодавстві, кадровій політиці, методи боротьби з організованою злочинністю і корупцією у правоохоронних структурах, а також міжнародну оцінку.
   Факти, викладені у доповіді пана Барамідзе, викликали захоплення та жвавий інтерес у присутніх, а також велику кількість запитань від членів вченої ради КУП НАНУ, почесних гостей церемонії та студентства.

Вітання членам Вченої Ради КУП НАНУ, учасникам урочистого засідання та особисто ректорові Юрію Бошицькому та новому почесному докторові – Гіоргі Барамідзе, – надіслали Почесні доктори професор Райнер Арнольд (Німеччина), мер Йозеф Конколі (Слоавччина) та Академія наук Польщі в особі професора Генріха Собчука, голови Представництва Академії наук Польщі в Україні. Видатні науковці побажали нових здобутків КУП НАНУ та успіхів пану Гіоргі Барамідзе як Почесному доктору, який сприятиме подальшій інтернаціоналізації та розвиткові нових напрямків наукової, освітньої і міжнародної діяльності КУП НАНУ.

На завершення церемонії Почесний доктор КУП НАНУ висловив впевненість у розвитку взаємовигідної співпраці та слова щирої вдячності ректору КУП НАНУ, заслуженому юристу України, професору Ю.Л. Бошицькому.

Матеріал підготовлено відділом міжнародних зв’язків та грантів