Національна академія наук України Київський університет права

Ужгородська загально-освітня спеціалізована школа – новий партнер КУП НАНУ

6 Травня, 2021

В межах співпраці Київського університету права НАН України з загальноосвітніми і професійно-технічними навчальними закладами України нещодавно ректор Юрій Бошицький в рамках профорієнтації зустрівся і провів переговори з керівництвом Ужгородської загально-освітньої спеціалізованої школи. Це один з провідних сучасних шкіл міста, яку було рекомендовано КУП НАНУ для співпраці безпосередньо заступником губернатора Закарпатської ОДА паном Іштваном Петрушкою та Департаментом освіти і науки Закарпатської ОДА.



Під час зустрічі сторони обговорили актуальні питання співробітництва, профорієнтаційної роботи, досягли згоди стосовно підписання меморандуму про співпрацю, в рамках якого відбуватиметься проведення майстер-класів працівниками КУП НАН України, ознайомлення з відповідними відеоматеріалами та вивчення школярами основ інтелектуальної власності та охорони результатів інтелектуальної, творчої діяльності та української політико-правової спадщини.

Основні принципи роботи Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради спрямовані на забезпечення реалізації особистісно зорієнтованих технологій, підготовку учня як майбутнього професіонала, здатного до критичного мислення та аналізу соціально-економічних потреб у житті суспільства, створення умов для підвищення професійного рівня педагогів та рівня інформаційної компетентності.

Під час зустрічі – заступник директора з навчальної роботи, спеціаліст вищої категорії, Наталія Калинич ознайомила ректора КУП НАНУ з матеріально-технічною базою школи, сучасними аудиторіями, бібліотекою, лабораторіями, спортивним комплексом тощо. 

Зі свого боку Ю. Бошицький розповів про пріоритети та освітню, наукову, культурологічну роботу університету, студентське життя та унікальні університетські молодіжні проекти та наші музеї! 

Враховуючи важливість регіональної стратегії КУП НАНУ та профорієнтаційний аспект візиту ректора Ю. Бошицького до Ужгороду напередодні вступної компанії, відбулися також і зустрічі та переговори з освітянами міста у ході яких обговорювалися можливість поступлення і навчання випускників цих шкіл у Київському університеті права як в цьому році, так і на перспективу.

На думку ректора, сьогодні вкрай важливо зберегти студентів в Україні, а не для країн ЄС, а також докласти максимального розвитку для формування їх, як висококваліфікованих фахівців в майбутньому! КУП НАНУ готовий навчати молодь правознавству на високому рівні, готувати молодь як особистостей, виховувати культурних, освічених громадян України.

На завершення ректор передав для школи рекламну продукцію про КУП НАНУ і комплекти великої юридичної енциклопедії з метою популярізаціі юридичної освіти та науки в регіоні, а також більшого інформування населення про КУП НАНУ

Домовились також залучати випускників даного ліцею до днів відкритих дверей КУП НАНУ в онлайн режимі. Перемовини пройшли з взаємною зацікавленністю.

В роботі зустрічі взяла участь Мирослава Бухало – представник КУП НАНУ – керівник структурного підрозділу КУП НАНУ в місті Ужгород, яка забезпечила інформаційне, організаційне та транспортне супроводження всіх зустрічей ректора з місцевою владою та освітянами.

Незважаючи на складні умови, викликані карантином, робота по профорієнтації в КУП НАНУ продовжується!


ВІЗИТІВКА  МІСТА  УЖГОРОД

Ужгород – столиця Закарпаття і найменший областний центр України. Самобутнє місто, що увібрало в себе елементи багатьох культур – угорської, австрійської, чеської, а в останні роки ще й української. В Ужгороді цікавий середньовічний замок, закарпатський музей народної архітектури та побуту, загадкова Горянська ротонда з унікальними фресками XIV століття і величезний пласт міжвоєнної чехословацької архітектури, якої тут більше ніж де-небудь ще за межами Чехії та Словаччини. 

Населення Ужгороду багатонаціональне – більшість складають українці, але також живе багато росіян, угорців, словаків, німців, євреїв, циган. Ужгород заслуговує на увагу як перехрестя культур.

Прикрашаюсть Ужгород Історико-архіт. пам’ятки: Горянська ротонда (12–13 ст.), Ужгородський замок (15–18 ст.), садиба родини Дєндєші (17 ст.), резиденція греко-катол. єпископа (1640–46, 1840-ві рр.), Хрестовоздвиженський кафедральний собор (1732–40), костьол Святого Юрія (1768), реформатська церква (1796), синагога неологів (1872), синагога ашкеназі (1908), будівля Ужанського комітату (1908), василіанський монастир (1912), квартал “Малий Галагов” (1920–30-ті рр.), Свято-Покровська церква (1930).




Прес-центр КУП НАНУ