Національна академія наук України Київський університет права

В КУП НАН України пройшов круглий стіл на тему: «Радянський пережиток чи боротьба за права: як з’явилося 8 березня та які альтернативи свята в Україні?»

9 Березня, 2024

8 березня 2024 року у Київському університеті права НАН України відбувся круглий стіл на тему: «Радянський пережиток чи боротьба за права: як з’явилося 8 березня та які альтернативи свята в Україні?», організаторкою якого виступила доцент кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін Олена Романова.

Щороку 8 березня світ відзначає Міжнародний жіночий день, що історично святкується й у нашій державі. Свято зародилось на початку ХХ століття, коли лідерка жіночої групи соціал-демократичної партії Німеччини Клара Цеткін у ході другої Міжнародної конференції працюючих жінок у Копенгагені висловила ідею щодо запровадження Міжнародного жіночого дня. У Радянському союзі головною темою дня стали не права жінок — їх замінюють на постулати про «весну, красу та жіночність».

Міжнародний жіночий день є символом прагнення жінок до миру, реалізації рівних прав і можливостей та власного вибору життєвого шляху. Ця дата відзначається на згадку про культурні, політичні та соціально-економічні досягнення жінок. Лейтмотивом цієї дати є рух за права жінок, що привертає увагу до таких питань як гендерна рівність, сексизм, репродуктивні права та насильство щодо жінок.
Учасники круглого столу досліджували такі теми:

  • Міжнародний жіночий день: історія;
  • як СРСР перетворив 8 Березня у «свято квітів та цукерок»;
  • боротьба українок за гендерну рівність;
  • внесок жінок у захист країни та забезпечення безпеки;
  • традиції святкування 8 березня у світі.

Участь у засіданні круглого столу взяв викладач кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін Костянтин Бородін. Під час заходу студенти демонстрували заздалегідь підготовлені презентації, задавали питання одне одному, дискутували, висловлювали власні погляди та позиції.

Засідання круглого столу проходило в офлайн і онлайн режимах (на платформі Google Meet). По закінченню роботи було підведено підсумки.

Прес-Центр КУП НАНУ