Національна академія наук України Київський університет права

В КУП НАН України пройшов студентський круглий стіл на тему: «Розвиток праксеологічних ідей Степана Гика в електронному майбутньому»

25 Грудня, 2024

25 грудня 2024 року в Київському університеті права НАН України в онлайн форматі пройшов студентський круглий стіл з нагоди дня народження відомого вченого-криміналіста Степана Пилиповича Гика на тему: «Розвиток праксеологічних ідей Степана Гика в електронному майбутньому», який було організовано клініцистами юридичної клініки «Фенікс» Київського університету права НАН України Максимом Аксьоновим, Іриною Поліщук, Анною-Софією Чепарою та Катериною Шевченко.

Даний захід було проведено з нагоди 112 річниці з дня народження відомого вченого-криміналіста Степана Пилиповича Гика, яке припадає на 25 грудня 2024 року. Його постать як вченого-криміналіста на сьогодні відома не лише вузькому колу фахівців, адже саме він був автором першого підручника з криміналістики, виданого українською мовою ще в 1948 році та активно сприяв розвитку кримінології та криміналістики.

З привітаннями до учасників студентського круглого столу в телефонному режимі зв’язку звернувся Петро Біленчук, кандидат юридичних наук, доцент, професор Європейської академії прав людини, президент Інтелектуального форуму «Єдина Європа» та побажав плідної праці студентам в правничій сфері для розвитку і процвітання нашої держави України.

Здобувачі вищої правничої освіти виступили з доповідями на теми: «Перша україномовна криміналістика: історичне значення праці Степана Гика» – доповідачка Ірина Поліщук, «Творчий внесок Степана Пилиповича Гика у розвиток криміналістики» – доповідачка Анна-Софія Чепара, «Криміналістика Степана Гика – перший україномовний підручник. Загальна характеристика» – доповідач Максим Аксьонов та на завершення заходу поділилась власним практичним досвідом Катерина Шевченко з доповіддю на тему «Сучасний стан та перспективи реформування державної митної служби України на 2024-2030 роки».

Очевидно, що здобувачі вищої правничої освіти Київського університету права НАН України з таким науковим багажем знань сьогодні мають можливість робити вже свої перші кроки у науковій діяльності та готуватися до сьогоднішніх і майбутніх викликів у галузі юриспруденції.

Прес-Центр КУП НАНУ