Національна академія наук України Київський університет права

В КУП НАН України відбулась міжнародна науково-практична конференція до дня прав людини

10 Грудня, 2020

1

В Київському університеті права НАН України 10 грудня 2020 року відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Права людини та їх реалізація в Україні та світі»! Проведення конференції відбулось у значний день – у річницю прийняття ООН «Загальної Декларації прав людини й громадянина», в рамках Всеукраїнського тижня права, спільної програми Міністерства Юстиції України та міжнародної організації USAID «Я МАЮ ПРАВО!» та з нагоди 25-ти річчя заснування КУП НАНУ.





Саме тому конференцію було присвячено різноманітним аспектам проблематики дотримання та реалізації прав людини в сучасних умовах. 

Права людини з споконвіку були, є і будуть невід’ємної та найвищою цінністю людства. Багато десятиліть тому, після закінчення трагічної ІІ світової війни, в суспільстві гостро постало питання захисту прав та свобод людини й громадянина. Втіленням цієї ідеї стало створення Організації Об’єднаних націй 24 жовтня 1945 року у Сан-Франциско на підставі Хартії Об’єднаних Націй. Декларованою метою діяльності організації стало підтримання та зміцнення миру й міжнародної безпеки, розвиток співробітництва між державами. Згодом, прийняття Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року в Паризькому палаці Шайо «Загальної декларації прав людини й громадянина» стало результатом безпосереднього досвіду Другої Світової Війни та представило перше глобальне вираження невід’ємних прав, які мають усі люди.





Перед початком роботи конференції Протоієреєм Михаїлом Православної церкви України було проведено урочистий молебень у капличці в честь Св. Нестора Літописця КУП НАНУ що розташована на території університету. 

Враховуючи той факт, що проведення конференції відбулось у вкрай нелегкий час боротьби із страшною недугою COVID-19, – понад 70 учасників та почесних гостей конференції долучилися до привітань та виступів в онлайн та офлайн форматі із дотримання усіх вимог законодавства щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби. 







Учасників конференції вітали не тільки представники з наукової сфери, судових та правоохоронних органів України, представники бізнесу, а й представники іноземних держав із США, Ізраїлю, Грузії, Австрії, Польщі, Німеччини, Угорщини та почесні професори КУП НАНУ, зокрема: 

  • Селіванов Анатолій Олександрович, д.ю.н., професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, постійний представник Верховної Ради України у Конституційному суді України (Україна)
  • Шломіт Яніскі-Равід, професор юридичного факультету Фордхемського університету, керівник ОНО-коледжу в місті Тель-Авів, доктор філософії, професор права (США-Ізраїль)
  • Каталіна Сілі, представник Прем’єр-міністра в Національній асамблеї Угорщини (Угорщина)
  • Фінкельштейн Влад, керівник Інституту глобальних досліджень та розвитку Ізраїлю (Ізраїль)
  • Атілла Петерфалві, почесний професор КУП НАНУ, голова національного органу з питань захисту даних та свободи інформації (Угорщина)
  • Звінерецька Богдана, магістр права, аспірант, Юридична міжнародна організація з міграції, Женева, Швейцарія, «Застосування конкурентного законодавства у фармацевтичному та ІВ секторах» (Швейцарія)
  • Бриґітта Суперак, представник української національної меншини в парламенті Угорщини (Угорщина)
  • Райнер Арнольд, доктор юридичних наук, професор Регенсбурзького університету, тема доповіді: «Європеїзація основних прав у перспективі Федерального конституційного суду Німеччини»
  • Анджей Шміт, почесний професор КУП НАНУ, професор кафедри Конституційного права та політичних інституцій факультету права та управління Гданського університету (Польща)
  • Чечі Дердь, Директор інституту цивілістики Дебреценського університету (Угорщина)
  • Рубан Андрій Геннадійович, слідчий першого відділу Управління з розслідувань злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках Державного бюро розслідувань, к.ю.н. (Україна)
  • Стройко Ірина Анатоліївна, заступник Генерального директора з юридичних питань ТОВ «КВАРТАЛ 95», адвокат; 
  • Протоієрей Бідзіна Гунія, Грузія, кандидат наук з теології та філології, протоієрей, професор Тбіліської духовної академії і семінарії, доктор богослов’я (Bidzina Gunia Bidzinovich,_PhD in Theology and Philology, Archpriest, Professor Position Tbilisi Theological Academy and Seminary, Lector of Theology) – привітання від Грузинської православної церкви 
  • Протоієрей Михаїл (Йосифчук Михайло Ярославович), кандидат наук з богослов’я, Київська Православна Богословська Академія, Православна церква України, доповідь на тему: «Церковно-державні підстави щодо участі української влади у вирішенні питання автокефалії Української Православної у XX – XXI ст.» 
  • Кушакова-Костицька Н.В., д-р юрид. наук, с.н.с., заслужений юрист України, професор кафедри філософії права та юридичної логіки НАВС, тема доповіді: «Діалектика взаємозв’язку прав людини, прав народу і прав людства ( зокрема в період цивілізаційних періодів)» 
  • Фергад Туранли, д.і.н., професор кафедри загального і слов’янського мовознавства факультету гуманітарних наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», тема доповіді «Проблеми міграційних процесів на Кавказі» 



У виступах та доповідях науковцями та гостями, зокрема, було відзначено, що сучасний етап розвитку суспільства характеризується загостренням проблем людства, інтенсивними глобальними процесами у сфері економіки, фінансів, політики та культури. Із набуттям Україною незалежності, почала визначатися зовнішньополітична орієнтація України в напрямку інтеграції до європейської спільноти. 

За підсумками роботи конференції на весні 2021 року буде видано збірку наукових праць.

Прес-центр КУП НАНУ