В КУП НАН України відбулась виставка-презентація «Квіти та камені» проекту «Інтелектуальна власність в Україні – мистецькі перлини для студентської молоді»

20 Грудня, 2011

Київський університет права НАН України готує не тільки висококваліфікованих спеціалістів-юристів, але й прагне привити їм любов до мистецтва. В наш час студентам доводиться не легко: постійні лекції, семінари, сесії… Важко у такому бурхливому житті знайти хоч пару хвилин на духовне задоволення. Але у студентів Київського університету права НАН України є можливість отримати це задоволення у стінах власної «ALMA MATER».

У 2007році Київський університет права НАН України та Міжнародний центр правових проблем інтелектуальної власності при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України започаткували культурно-виховний проект «Інтелектуальна власність в Україні –мистецькі перлини для студентської молоді».

Цей проект створено для студентів-правознавців та всіх тих, хто цікавиться мистецьким життям нашого суспільства. Він має інформаційний та духовно збагачувальний характер і спрямований на залучення студентської молоді до перлин сучасного українського мистецтва. На фоні творів мистецтва проводиться спілкування з фахівцями – юристами, які працюють у сфері охорони інтелектуальної власності. У свою чергу, митці мають нагоду отримати одразу консультації від студентів юридичної клініки Київського університету права НАН України щодо захисту прав інтелектуальної власності.

Незвичність цього проекту в тому, що його започатковано з культурно-виховною метою безпосередньо для студентів-правознавців.

19 грудня пройшла презентація виставки «Квіти та камені» цього цікавого проекту.

В холі університету студенти і всі бажаючі мали нагоду на протязі двох місяців бачити прекрасні фотороботи талановитих митців – Юрія Пісковського та Миколи Волги.

Як вже зазначалось раніше, ідея проекту
полягає в проведенні поруч з творами мистецтва зустрічей з фахівцями
юристами, зокрема тими, хто працює у сфері охорони та захисту
інтелектуальної власності. Наші студенти – майбутні правознавці –
адвокати та судді повинні бути більш обізнаними відносно проблем
правового характеру.

Поза всяким сумнівом ця
виставка, а також сам проект, у рамках якого вона відбувається, матимуть
велике значення для формування студента, як всебічно розвинутої та
обізнаної особистості. Так, духовне життя студента – юриста, природність
зв’язків з творчістю та мистецтвом, повинні мати як духовно збагачуючий
так і виховний характер.

В день проведення презентації,
гостями університету були відомі митці, представники дипломатичних та
іноземних місій в Україні, мистецтвознавці, журналісти, правознавці,
науковці, представники різних організацій у сфері інтелектуальної
власності, представники державної та виконавчої влади, а саме: Селіванов
Анатолій Олександрович
Постійний представник Верховної ради України у
Конституційному Суді України, Маркуш Марія Андріївна – Суддя
Конституційного Суду України, кандидат юридичних наук, Заслужений юрист
України, Сєдих Юрій Іванович – Президент Товариства „Україна –
Болгарія”, Член Національної Спілки журналістів України, професор, Кампо
Володимир Михайлович
– Суддя Конституційного суду України, кандидат
юридичних наук, Заслужений юрист України та ін.

Кожний з гостей мав можливість висловити свої враження і почуття після огляду творів мистецтва та знайомства з університетом.

Як було зазначено
ректором університету Ю.Л.Бошицьким, що і в майбутньому в холі
університету будуть представлені художні твори різних вітчизняних
митців, а також роботи наших студентів, які вміють і люблять малювати