В КУП НАН України відбулась зустріч з Міхалєм Баєром – Надзвичайним і Повноважним Послом Угорської Республіки в Україні

29 Квітня, 2011

28 квітня 2011 року на запрошення ректора КУП НАН України професора Бошицького Ю.Л., Київський університет права НАН України відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Угорської Республіки пан Міхаль Баєр.

Під час візиту до КУП НАН України представник Посольства ознайомився з діяльністю університету, бібліотеки, спортивного комплексу та Центру інформаційних технологій КУП НАНУ.

Перед студентами та співробітниками університету пан Міхаль Баєр виступив з короткою доповіддю про діяльність Посольства Угорської Республіки в Україні. Проінформував, що тривалий час працював на Сході, потім послом Угорщини в КНР і Молдові, а також очолював департамент СНД Міністерства закордонних справ і був спеціальним представником Угорщини по проекту газопроводу “Набукко”. З 1 листопада 2010 року пан Баєр займається українсько-угорськими відносинами.

Студентам та співробітникам було цікаво дізнатися, що протягом кількох останніх років Угорщина була, мабуть, найменш активним і помітним партнером України з Вишеградської четвірки, а українсько-угорські відносини розвивалися досить мляво. Але в останні місяці ситуація, схоже, почала змінюватися на краще. З нового року Угорщина головує в ЄС, що дозволить більш активно розвивати двосторонні відносини. Посол упевнений, що головування Угорщини в ЄС – це не просто відповідальність, але і можливість показати країну, розповісти про неї. «Також це дає нам можливість ефективно допомагати нашим друзям, партнерам, які теж прагнуть до євроінтеграції. З цього погляду Україна – наш особливий партнер і сусід», – зазначив пан Баєр.

В цілому, обговорення теми взаємовідносин України й Угорщини, викликало жваву дискусію серед студентів, які задавали різноманітні запитання. Наприкінці учасники зустрічі дійшли висновку, що позитивний досвід Угорщини в досягненні європейських стандартів необхідно враховувати Україні.