В КУП НАН України відбувся круглий стіл на тему: “Особливості укладення зовнішньоекономічних договорів”
16 лютого 2022 року в Київському університеті права НАН України відбувся круглий стіл на тему “Особливості укладення зовнішньоекономічних договорів”, організатором та модератором якого виступила кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства КУП НАН України Мельниченко Оксана Вікторівна.
Сьогодні, коли Україна, як і інші держави, спрямовує свої зусилля до інтеграції у світове співтовариство, належно врегульована зовнішньоекономічна діяльність та добре налагоджені міжнародні відносини відіграють значну роль в економічному розвитку. Основною формою зовнішньоекономічних відносин є зовнішньоекономічний договір (контракт).
Але, на жаль, відсутність професійного підходу до укладення та виконання ЗЕД-контрактів – негативний чинник, який виникає перед українським бізнесом при здійсненні зовнішньоекономічних операцій, виходу на закордонні ринки. Результат поверхневого підходу до укладення міжнародних контрактів купівлі-продажу товарів з потенційними контрагентами та повне нехтування ризиками в міжнародній торгівлі призводить до негативних наслідків. Це завдає величезних фінансових збитків, тягне за собою тривалі судові та арбітражні спори з невтішними результатами саме для українських суб’єктів ЗЕД. Тому корисним, пізнавальним і актуальним було обговорення питань щодо особливостей укладення зовнішньоекономічних договорів.
Участь у круглому столі взяли здобувачі вищої освіти групи ПМз-11 І курсу магістратури Київського університету права НАН України.
Враховуючи складну епідемічну ситуацію в Україні, пов’язану із COVID-19, захід було проведено в онлайн форматі. Присутніми були обговорені важливі питання щодо організаційно-правового забезпечення укладання та виконання зовнішньоекономічних договорів, окремих їх видів, форм, умов та ризиків ЗЕД-контрактів.
Зокрема, виступили:
- провідний економіст служби роздрібного бізнесу філії ГУ по м. Києву та Київській області АТ “Ощадбанк”, здобувач вищої освіти І курсу магістратури Київського університету права Національної академії наук України, спеціальність 081 «Право», Леся Тимошенко з доповіддю “Основні ризики в зовнішньоекономічному договорі та шляхи їх мінімізації”, в якій було підсумовано, що складно передбачити й мінімізувати абсолютно всі ризики в ЗЕД-контракті. Специфіка договірних відносин такого роду зазнає впливу не лише внутрішніх ризиків, а й ризиків світового масштабу. Проте в будь-якому разі, що детальніше та грамотніше буде складено контракт, то менше буде в майбутньому ризиків під час його реалізації.
- здобувач вищої освіти І курсу магістратури Київського університету права Національної академії наук України, спеціальність 081 «Право», заступник директора вищого професійного училища №25 м. Києва Наталія Сергеева з доповіддю “Загальна характеристика та специфіка етапів укладення зовнішньоекономічного договору”.
- здобувач вищої освіти І курсу магістратури Київського університету права Національної академії наук України, спеціальність 081 «Право», Леся Кольцова з доповіддю «Використання електронного підпису у ЗЕД-договорах».
- юрисконсульт громадської організації “Слов’янська єдність” Тетяна Шульгіна з доповіддю “Правові аспекти посередницьких договорів у зовнішньоекономічній діяльності”.
- спеціаліст Першого відділу державної виконавчої служби у м. Вінниця Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України Альона Стрижевська з доповіддю “Перспективи ЗЕД у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Україною й Туреччиною”.
Прес-центр КУП НАНУ