В КУП НАН України відбувся круглий стіл на тему: «Освітні ініціативи в період дії правового режиму воєнного стану»

17 Травня, 2024

15 травня 2024 року в Київському університеті права відбувся круглий стіл на тему: «Освітні ініціативи в період дії правового режиму воєнного стану», який був присвячений Дню науки в Україні.

В заході взяли участь ректор КУП НАН України, професор Юрій Бошицький,  народний депутат України Іван Кириленко, проректор з наукової роботи КУП НАН України Іван Кайло,  а також більше півсотні науковців та аспірантів КУП НАНУ. Засідання круглого столу проходило в оф-лайн та он-лайн режимах. Були підключені філії Київського університету права НАН України – Рівненський інститут КУП НАНУ, Вінницький, Ужгородський та Львівський науково-дослідні центри.

Відкрив захід ректор КУП НАН України, професор Юрій Бошицький. Він привітав всіх присутніх з Днем науки та наголосив на тому, що наукові знання мають стати критично необхідними для розв’язання тих чи інших проблем, пов’язаних з війною або її наслідками. Юрій Ладиславович розповів всім присутнім про роботу науковців університету, про наші пропозиції змін до законів, які мають голосуватися у Верховній раді України, про те, як спільна праця науковців та законодавців має принести Україні користь, наблизити нашу перемогу та закласти підґрунтя для повоєнної розбудови держави.

З вітальним словом до Дня науки виступив народний депутат України Іван Кириленко. В своїй промові він підкреслив наскільки сьогодні держава потребує фахівців правової науки. Затребуваність цієї спеціальності полягає в перспективі роботи українських правників на міжнародній арені вже сьогодні й в повоєнний час: в Нюрбергському процесі, в підготовці документів на відшкодування збитків (репарації), які завдала країна-агресор,  спрямуванні так званих заморожених активів в розвиток економіки України, юридичної підтримки тих верств населення, які постраждали внаслідок воєнних дій. Іван Григорович висловив впевненість, що саме молоді українські юристи мають здійснити всі необхідні правові дії для відшкодування збитків під час повоєнного відновлення України

З нагоди Дня науки ректор вручив подяки аспірантам за активну участь в житті університету та нагородив грамотами викладачів за високий професіоналізм та вагомий внесок в розвиток юридичної науки.

Проректор з наукової роботи КУП НАНУ Іван Кайло привітав всіх присутніх з Днем науки та підкреслив, що круглий стіл, обговорення актуальних освітніх ініціатив для розвитку юридичної науки в умовах воєнного стану активує процеси вдосконалення чинного законодавства, розбудови правової держави та громадянського суспільства та наблизить нашу перемогу.

З доповідями також виступили доктор юридичних наук, професор Рівненського інституту Київського університету права НАНУ Юрій Козар, старший викладач кафедри загальнотеоретичних правових та гуманітарних дисциплін Рівненського інституту КУП НАНУ Ганна Дикун.

Виступи аспірантів Романа Сергієнка, Романа Захарчука,  Андрія Сівака своєю актуальністю зацікавили спільноту аспірантів та викликали жваву дискусію. Її підтримали проректор Іван Кайло,  викладачі університету Олександр Бригінець, Іван Канфуі, Руслан Чорнолуцький.

Аспірант Анатолій Пашинський презентував свою книгу – монографію «Правові режими майна подружжя та парних союзів сімейного типу в сучасному міжнародному сімейному праві» та подарував 50 примірників бібліотеці університету.

Прес-Центр КУП НАНУ