В КУП НАН України відбувся круглий стіл на тему: «Серце віддаю дітям: любов, духовність, професіоналізм»

17 Лютого, 2022

17 лютого 2022 року за ініціативи кафедри кримінального права та процесу КУП НАН України відбулась науково-практична конференція з нагоди 133-річниці від дня народження В.М. Корецького на тему «Серце віддаю дітям: любов, духовність, професіоналізм». Зважаючи на карантинні обмеження, захід відбувався в онлайн режимі на платформі ZOOM.

Відкрив зустріч завідувач кафедри кримінального права та процесу Олександр Савка, який ознайомив присутніх з біографією Володимира Корецького, розповів про його правотворчу, громадську, політичну і державотворчу діяльність.

Володимир Михайлович Корецький увійшов в історію як перший член Комісії з прав людини ООН серед вітчизняних юристів-міжнародників. Перша сесія Комісії пройшла з 12 квітня по 9 червня 1949 року; на ній В.М. Корецький обіймав посаду першого віце-голови.

Однак найбільшим досягненням у кар’єрі вченого є його обрання в 1960 році на XV сесії Генеральної Асамблеї ООН і засіданні Ради Безпеки ООН членом Міжнародного Суду ООН у Гаазі строком на 9 років з 1961 по 1970 рік. У період з 1968 з 1970 рік він був обраний віце-президентом Міжнародного Суду – наголосив професор кафедри кримінального права та процесу КУП НАН України Петро Біленчук.

Спікером конференції з відповідною презентацією виступив здобувач ступеня доктора філософії КУП НАН України Микола Малій, який повідомив, що у повоєнний час і майже до кінця життя Володимир Михайлович був одним з найактивніших учасників у роботі нової міжнародної організації ООН від Української Радянської Соціалістичної Республіки.

Крім цього, з привітальними промовами у діяльності конференції також взяли участь начальник державної установи «Кременчуцької виховної колонії» Олександр Сайко та Володимир Супруненко; заступник начальника управління Департаменту забезпечення міністра МВС України Олександр Кравчук.

Доповіді, представлені упродовж заходу, викликали бурхливе обговорення, відтак логічним продовженням конференції стала заключна наукова дискусія, під час якої учасникам вдалося оцінити високий рівень виступів і сповна розкрити глибину постаті Володимира Корецького.

Приємно, що діяльність великого правника та його життя не залишають байдужими викладачів, науковців та здобувачів.

Прес-центр КУП НАНУ