В КУП НАН України відбувся майстер-клас професора Університету Буенос-Айресу Є. В. Булигіна (Аргентина)

7 Вересня, 2011

06 вересня 2011 року у Київському університеті права НАН України в рамках реалізації Концепції майстер-класів, відбулась зустріч з всесвітньо відомим філософом права, почесним професором Університету Буенос-Айресу, президентом Міжнародної асоціації філософії права та соціальної філософії (1999 – 2003) Євгенієм Вікторовичем Булигіним.

Майстер-клас був присвячений темі правового позитивізму. Тема була висвітлена з погляду судді та філософа. Під час майстер-класу зазначалося, що у широкому сенсі правовий позитивізм асоціюється з науковими теоріями про можливість побудови «геометричної» правової системи на кшталт геометрії грецького філософа Евкліда, яка базується на аксіомах, що є (або принаймні вважаються) самоочевидними для розробки методології відокремлення факту від цінності та «чистої» юридичної науки – від інших наукових дисциплін: соціології, психології, історії, економіки, етики. Вчені-прихильники правового позитивізму обмежуються дослідженням юридичних текстів, які містять норми права, а також вивчають правомірність «формального уповноваження» на їх прийняття певним державним органом та перевіряють дотримання відповідних процесуальних нормативних вимог.  З позицій цієї доктрини все право міститься виключно у правових актах, прийнятих політичними гілками влади, які зв’язані тісними політичними відносинами і залежать від волевиявлення виборців (наприклад парламентська більшість у Палаті громад та Кабінет міністрів у Великій Британії).

Жвавий інтерес викликав саме більш практичний погляд судді та філософа Є.Булигіна. Майбутні юристи мали можливість вперше ознайомитися з поглядами на правовий позитивізм з практичної точки зору, ставили цікаві питання і, в свою чергу, отримати від професора Є.Булигіна, вичерпні відповіді.