В КУП НАН України відбувся науково-практичний семінар на тему: «Актуальні питання права Європейського Союзу»
Нещодавно у Київському університеті права НАН України відбувся науково-практичний семінар на тему: «Актуальні питання права Європейського Союзу», який було організовано та проведено доцентом кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін Олександром Радзівіллом.
В роботі семінару взяли участь здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 293 «Міжнародне право», які підготували змістовні доповіді з презентаціями.
Найбільшу активність у підготовці до проведення заходу проявили наступні студенти:
Тимошенко Валентина, яка підготувала змістовну презентацію на тему: «Міграційна та прикордонна політика Європейського Союзу». Студентка проаналізувала актуальні проблеми і розвиток досліджень міграційних процесів, розвиток міжнародно-правового регулювання державних політик в цій галузі та основні засади і новели правового регулювання міграційної політики у Європейському Союзі;
Капанайко Єлизавета, яка презентувала доповідь на тему: «Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом». У виступі було розкрито основні етапи і флуктуації євроінтеграційного процесу в Україні, події, викликані блокуванням підписання Угоди та її ратифікацію;
Гушул Іванна, яка виступила з темою: «Основні напрями і правове регулювання зовнішньої політики Європейського Союзу». Здобувачка детально дослідила етапи становлення та сучасні аспекти зовнішньої політики Європейського Союзу, основні новели, внесені Лісабонською редакцією установчих договорів ЄС та співвідношення її з зовнішньою політикою держав-членів ЄС на сучасному етапі.
Доповіді викликали жваву дискусію серед присутніх, зокрема, питання: історичної періодичності та обумовленості великих «рухів народів», в контексті сучасних міграційних процесів; відступів і новел в міграційній політиці ЄС, пов’язаних з біженцями з України внаслідок повномасштабного вторгнення рф; преференцій, які може дати Україні статус країни, що розвивається відповідно до ст. 43 Угоди; чинників, відповідальних за флуктуації євроінтеграційних настроїв в Україні; співвідношення безпекової політики ЄС з членством її держав-членів НАТО та інші.
Проведений захід вкотре засвідчив, що поєднання теорії і практики – запорука якісного навчання та фахової підготовки юристів.
Прес-Центр КУП НАНУ