В КУП НАН України відбувся науково-практичний семінар на тему: «Особливості діяльності Ради Європейського Союзу»

16 Листопада, 2023

15 листопада 2023 року у Київському університеті права НАН України відбувся науково-практичний семінар на тему: «Особливості діяльності Ради Європейського Союзу», який було організовано та проведено доцентом кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін  Олександром Радзівіллом.

В роботі семінару взяли участь здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 293 «Міжнародне право», які підготували змістовні доповіді з презентаціями та провели  змістовне їх обговорення.

Підготували та провели презентації:

Чуба Діана на тему: «Загальна характеристика Ради ЄС», де зробила стислий огляд розвитку цієї установи в рамках Співтовариств, та дала характеристику особливостей представництва та формування Ради й напрямків її діяльності, інституціалізованих в конфігураціях Ради, відповідно до Лісабонського договору.

Онвуемелі Наомі на тему: «Процедури голосування в Раді Європейського Союзу», в якій  висвітлила особливості реалізації ключової функції Ради – приймати рішення законодавчого та незаконодавчого характеру. Визначено загальні вимоги до прозорості прийняття рішень та передбачені відступи, охарактеризовані підстави та умови голосування в Раді: одностайно та простою і кваліфікованою більшістю

Кожна презентація супроводжувалась обговоренням, та висвітленням інших питань, стосовно організації та діяльності Ради в різних її конфігураціях у їх взаємозв’язку та в контексті предмету презентацій.

Проведений захід засвідчив, що комунікативна форма засвоєння інформації, тобто можливість багатоаспектно усвідомити матеріал в процесі обговорення, а також розвитку навичок когнітивного діалогу на визначену тему,  добре реалізується на основі творчо підготовлених тематичних презентацій.

Прес-Центр КУП НАНУ