В КУП НАН України відбувся науково-практичний семінар присвячений проблемі розмежуванню судових юрисдикцій

29 Березня, 2013

27.03.2013 р. В КУП НАН України кафедрою господарського права та процесу був проведений науково-практичний семінар присвячений  проблемі розмежуванню судових юрисдикцій.
   В засіданні взяли участь: модератор семінару – Похиленко І.С. , декан юридичного факультету, члени кафедри господарського права та процесу та студенти КУП НАН України.

В програмі семінару було висвітлено ряд питань, пов’язаних із загальним станом судової системи України, роботою різних судових інстанцій, науковими підходами щодо критеріїв розмежування судових юрисдикцій. Крім того, акцентувалась увага на виникненні колізій при розмежуванні цивільної, господарської та адміністративної юрисдикцій, оскільки цивільна та господарські юрисдикції мають споріднений предмет правового регулювання. Колізії між цивільною та адміністративною юрисдикціями виникають через те, що публічно-правові утворення можуть бути як суб’єктами приватних правовідносин, так і суб’єктами публічних правовідносин. Від імені цих утворень виступають відповідні органи — державні чи комунальні. Причому, статус цих органів визначається виключно нормами публічного права, незалежно від того, які права публічно-правового утворення вони мають намір реалізувати. З огляду на викладену проблематику були сформульовані пропозиції, щодо вдосконалення норм процесуального законодавства. Також у роботі семінару з виступами взяли участь студенти. В цьому аспекті, слід відмітити виступ студентки магістратури Глушкової Т., доповідь якої була присвячена проблемам використання електронних доказів у судочинстві.

Підсумовуючи викладене, слід відмітити, що науково-практичний семінар проходив у інтерактивному режимі, в результаті чого присутні отримали вичерпну інформацію щодо викладеної проблематики та були сформовані пропозиції щодо її вирішення.

Матеріал підготовлено доцентом кафедри
господарського права та процесу