Національна академія наук України Київський університет права

В КУП НАНУ проведено науково-практичну конференцію до Дня юриста

7 Жовтня, 2021

7 жовтня в Київському університеті права НАН України відбулася науково-практична конференція – круглий стіл на тему «Виклики та новації юридичної науки та практики ХХІ століття» з нагоди Дня юриста.



З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся ректор Київського університету права НАН України, заслужений юрист України, професор – Ю. Бошицький, зазначивши, що традиційно з нагоди Дня юриста Київський університет права НАН України проводить науково-практичні заходи, конференції, тематичні круглі столи з запрошенням гостей: вчених, практиків, державних службовців, депутатів і громадських діячів для обговорення актуальних питань, визначення впливу правової трансформації та розширення меж правової діяльності в різних сферах суспільних відносин та державотворення, які є важливими для розвитку юридичної науки та освіти. 

В роботі круглого столу з актуальних питань впливу правової трансформації та процесів інтеграції на розвиток законодавства у сфері забезпечення інформаційної безпеки взяли участь юристи-практики, вчені та студенти КУП НАНУ. Зокрема, свої дослідження і розробки для роботи з використанням поліграфа в юридичній практиці презентував С. Казьмірук – сертифікований у США експерт-поліграфолог, приватний слідчий; голова безпеки Асоціації Wireless Ukraine; з ключовими аспектами розвитку національного законодавства для забезпечення сталого розвитку країни з прикладами найкращих практик в законодавчих ініціативах поділилися О. Матвійчук  керівник апарату комісії з радіаційного захисту населення України Верховної Ради України і Н. Соколовська  доктор філософії з публічного управління та адміністрування.



Про суд присяжних, історію виникнення та цікаві фрагменти його розвитку, а також сучасний стан цього соціально – політичного інституту розповів доктор філософії з юридичних наук, професор, завідувач кафедри кримінального права та процесу Київського університету права НАН України – В. Молдован.

В рамках круглого столу також були зазначені організаційні-правові механізми діджиталізації, в секторе безпеки і оборони України, про які змістовно, обґрунтовує актуальність впровадження розповів О. Правдивець  керівник експертної групи внутрішнього консалтингу Директорату політики цифрової трансформації та інформаційної безпеки у сфері оборони Міністерства оборони України. Доповнила цей виступ С. Українець – завідувач кафедри гуманітарних дисциплін РІ КУП НАНУ, освітивши фундаментальні засади інформаційно-правових відносин у сучасному суспільстві.



Цікавою була доповідь аспіранта Київського університету права НАН України, Віце-президента Всеукраїнської асоціації патентних повірених М. Бочарова на тему: «Сучасний стан та перспективи розвитку національного законодавства у сфері захисту інтелектуальної власності»

Під час роботи круглого столу також був розглянутий проектний документ Стратегії розвитку вищої освіти в Україні на 2021-2031 рокі. За результатами обговорення якого, учасниками круглого столу було прийнято рішення про необхідність подальшого доопрацювання самого документа, а також щодо розроблення та удосконалення нормативно-правового забезпечення системи вищої освіти в Україні, прийняття яких є необхідним для досягнення цілей Стратегій та законодавчого врегулювання впровадження постдокторських програм у закладах вищої освіти та наукових установах (згідно завдань досягнення цілій на 2021-2023 роки операційного плану на 2021-2023 роки реалізації Стратегії).

Круглий стіл «Виклики та новації юридичної науки та практики ХХІ століття» відбувся у змішаному форматі онлайн  офлайн, що дало можливість підключитися студентам, викладачам і зацікавленим практикам взяти участь в роботі круглого столу.


За результатами роботи круглого столу планується виданням збірника матеріалів «Виклики та новації юридичної науки та практики ХХІ століття».

Прес-центр КУП НАНУ