В КУП НАНУ пройшла науково-практична дискусія щодо проблем господарського та господарського процесуального права в Україні

13 Лютого, 2023

В рамках вивчення курсу «Сучасні проблеми господарського права та процесу», доцентом кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін Пристай Т.М. та здобувачами вищої освіти другого (магістерського) рівня заочної та заочно-дистанційної форми навчання було проведено науково-практичну дискусію щодо проблем господарського та господарського процесуального права в Україні.

Головним чином аналізувалось місце господарського права в системі права України та можливість скасування Господарського кодексу України, адже нещодавно у Верховній Раді України у першому читанні було прийнято проект Закону про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період №6013. Цей законопроект широко обговорюється науковцями, суддями, практиками. Та саме в процесі вивчення курсу «Сучасні проблеми господарського права та процесу» дане обговорення є неабияке актуальним для здобувачів вищої освіти. В контексті цього здобувачі вступили з презентаціями та доповідями на теми: «Господарський кодекс України як найважливіший акт кодифікації господарського права: бути чи не бути», «Аналіз наукових позицій щодо місця господарського права в системі права України», «Інструментарій стабілізації господарського законодавства», «Чи є майбутнє у господарського кодексу України?».

Під час даного заходу здобувачі обговорили також інші важливі проблеми які стоять перед галузями господарського та господарського процесуального права: щодо проблем правового статусу самозайнятих осіб, щодо проблемних аспектів діяльності підприємств – як організаційно-правової форми здійснення господарської діяльності та багато інших.

Процес обговорення відбувався у жвавій дискусії, що свідчить про неабияку актуальність розглянутих проблем.

Прес-Центр КУП НАНУ