Національна академія наук України Київський університет права

В КУП НАНУ пройшов круглий стіл у дистанційному форматі

9 Квітня, 2021

На базі КУП НАНУ продовжено цикл дистанційних міжнародних науково-практичних конференцій під загальною назвою: 

«ІСТОРИКО-ПРАВОВІ НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ НА ШЛЯХУ ДО СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ» 

07.04.2021 року продовжено цикл круглих столів у дистанційному форматі під назвою: «Криміналістичні дослідження в експертно-пошуковій практиці», модератором якого виступили професор кафедри кримінального права та процесу Біленчук П.Д. та доцент кафедри Тарасевич Т.Ю., к.ю.н. Також спільно з КУП НАН України та Київським науково-дослідницьким інститутом судових експертиз співорганізатором циклу науково-практичних круглих столів виступив Таращанський технічний та економіко-правовий фаховий коледж.



У основу розмови була покладена презентація творчого проекту криміналіста-пошуковця Сидоренка Леоніда Онисимовича «Використання методики судових експертиз у комплексному дослідженні солдатських медальйонів, документів та інших предметів часів Другої світової війни».



У своєму виступі Л.О. Сидоренко зазначив, що проблемою дослідження солдатських медальйонів він зайнявся в 2013 році, працюючи провідним фахівцем з організації наукової роботи Черкаського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України. Тоді вперше на дослідження було надано біля 80-ти солдатських медальйонів, різні документи та предмети часів Другої світової війни.

Як виявилося, в Україні і до цього часу відсутні будь-які науково-методичні матеріали по дослідженню цих об’єктів. Це і обумовило написання даного довідкового посібника.

У посібнику викладено загальні положення, основні терміни, прийоми та методи комплексного дослідження солдатських медальйонів, документів та інших предметів часів Другої світової війни. Розроблено порядок дій експерта під час дослідження й оформлення його результатів. Стисло викладено загальну інформацію, певні історичні документи та факти, знання яких необхідні під час проведення досліджень, відтворення змісту рукописних записів та оцінювання результатів.



Особливо цінним в посібнику є його чисельні ілюстрації, взяті як із власної дослідницької практики, так і з практики роботи інших пошуковців. Також важливим є наведення прикладів конкретних досліджень.



Посібник призначений для працівників підрозділів Експертної служби МВС, пошуковців, музейних працівників, журналістів і всіх тих, хто тією чи іншою мірою можуть долучатися до вивчення чи дослідження солдатських медальйонів, документів та інших предметів часів Другої світової війни.

У ході презентації автору задавалися питання стосовно характеру досліджень та надійшли схвальні відгуки за цікаву та пізнавальну доповідь.



У організації цього заходу також взяли участь: правнича компанія «АЮР-КОНСАЛТИНГ», Черкаський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України, Центральний музей Державної прикордонної служби України, благодійна організація «Пошуковий загін «Зелена брама», представниками були науковці, історики, музейні працівники, пошуковці, криміналісти, викладачі кафедри кримінального права та процесу, аспіранти, студенти.

Дякуємо всім учасникам за участь у роботі круглого столу!

Прес-центр КУП НАНУ