Національна академія наук України Київський університет права

В КУП НАНУ пройшов міжвузівський круглий стіл на тему: «Енвайронментальні дослідження як емпірична основа конфліктології, юридичної психології та кримінології»

24 Квітня, 2023

21 квітня 2023 року Київський університет права НАН України, ВНЗ «Національна академія управління» (Україна), Vilniaus universitetas (Вільнюс, Литва) провели міжвузівський Круглий стіл на тему «Енвайронментальні дослідження як емпірична основа конфліктології, юридичної психології та кримінології», організаторами та модераторами якого виступили доцент кафедри кримінального права та процесу к.ю.н. Наталія Веселовська та викладач кафедри загальнотеоретичних та соціально-гуманітарних дисциплін Володимир Павлов.

У даному заході взяли участь здобувачі вищої освіти 1 курсів Київського університету права НАН України та ВНЗ “Національна академія управління”. Даний захід відбувся в рамках вивчення таких дисциплін, як юридична психологія, кримінологія, конфліктологія та роботи наукового студентського гуртка «Клуб кримінологів».

Актуальність круглого столу зумовлена тим, що майбутні юристи повинні володіти такими знаннями та вміннями, як:

  • зміст вивчення юридичної психології, кримінології та конфліктології;
  • наукові методи, які використовуються в цих напрямках;
  • психологічні та соціально-психологічні закономірності правотворчої та правозастосувальної діяльності;
  • психологічний зміст діяльності юриста;
  • використовувати теоретичні знання у практичній діяльності;
  • складати психологічний портрет людини, яка являє професійний інтерес, та, виходячи з цього, розробляти лінію своєї поведінки з урахуванням діючого законодавства.

Запрошеними спікерами та експертами виступили фахівці з України, Литви, Греції, Італії:

  • Маргарита Перзеке (Київ, Україна) – практикуюча психологиня, арт-терапевтка, засновник Консалтингу “Несторія”, фахівчиня з реабілітації ПТСР та по роботі з полоненими та жертвами тортур.
  • Євгенія Ільїна (Київ, Україна) – незалежний сценарист-документаліст; автор проєкту #картинащодня – арттерапія для кожного.
  • Renee Raybert (Варшава, Польща) – Аналітик міжнародної інформації, фахівець з управління національною безпекою, президент міжнародного фонду UA Responders (тактична медицина та кризове реагування)
  • Іванна Подік (Вільнюс, Литва) – к.е.н., доцентка Вільнюського університету, факультет економіки та бізнес-адміністрування; сертифікована медіаторка; волонтерка, співзасновниця гуртка українських скаутів у Вільнюсі.
  • Яніна Ковалевська (Італія-Польща) – співфундатор та керівник: Компанія PRMUSIC (технічне забезпечення event індустрії), Торгова компанія STAGEMART в Україні та Польщі (комплексні рішення в галузі AV&E), Ресторан ” Комора – перша галушкова мануфактура»; співорганізатор конференції AVECON професіоналів AVE індустрії; 19 років в українському бізнесі та 2 роки – в європейському.
  • Руслан Кацавець (Київ, Україна) – к.ю.н., доцент ВАК, правознавець, викладач; автор Навчальних посібників та підручників; співзасновник Наукового дискусійного клубу “Власне розслідування”.
  • Марко Веселовський (Київ, Україна) – еколог; інструктор з тактичної медицини Позаштатного центру тактичної медицини Збройних сил України та Центру навчання та забезпечення бойових медиків; офіцер РХБ захисту; автор, інструктор Всеукраїнського Екологічного Збору-походу та Школи виживання.
  • Світлана Павлова (Салоніки, Греція) – вірусолог, волонтер Української діаспори Північної Греції.

Енвайронментальна психологія – дисципліна, що вивчає психологічні аспекти взаємодії людини з навколишнім середовищем, вплив факторів матеріальної дійсності на особистість.

Розглядали такі важливі питання, як рівні безпеки, теорія прив?язаності, патологія влади, первинний аналіз безпеки, аудит та депресії, значення підтримки та гармонійного оточення на формування особистості.

Загалом на заході обговорювали психологічні проблеми, з якими стикаються люди в різних середовищах, рефлексію професійних практик і способів надання допомоги, обмінювалися уявленнями про задачі професійної юридичної спільноти.

Круглий стіл відбувся в атмосфері взаємного діалогу, довіри учасників один до одного, толерантності, щирості, активності, відвертості, легкого гумору та хорошого настрою.

Прес-Центр КУП НАНУ