В КУП НАНУ пройшов науково-практичний круглий стіл на тему: «Сімейне право на тлі війни та окремі проблеми правового регулювання сімейних відносин»
13 травня 2022 року в Київському університеті права НАН на кафедрі кримінальному праві та процесу відбувся круглий стіл на тему: «Сімейне право на тлі війни та окремі проблеми правового регулювання сімейних відносин».
Тема круглого столу була обрана з нагоди святкування Міжнародного дня сім’ї.
Участь у круглому столі взяли здобувачі 3 курсу денної та заочної форми навчання.
Метою проведення круглого столу стало ефективна взаємодія та співпраця здобувачів, викладачів, громадських та державних організацій у сфері найбільш болючих проблем функціонування сімей під час війни, проблеми прийомних сімей, поновлення батьківських прав під час війни, торгівля людьми та насильство, використання дітей для виїзду за кордон, патронатні вихователі, народження дітей у воєнних умовах та лікування хронічних захворювань в цей час, тощо.
В роботі круглого столу взяли участь гості – вітчизняні практики та науковці, що працюють в даній проблематиці, а саме: кандидат юридичних наук, доцент Державного університету інформаційних технологій – Руслан Кацавець; завідувач перинатальним центром Могилів-Подільської лікарні інтенсивного лікування, акушер гінеколог вищої категорії – Олена Лозович; імунолог, лаборант ПЛР відділу клінічної лабораторії, інструктор СоТССС АSM, офіцер запасу РХБ захисту – Єлизавета Веселовська; кандидат психологічних наук, доцент, директор Світової Федерації Психічного Здоров’я, координатор (Україна) International Mental Wellness Society, головний редактор міжнародного наукового журналу Mental Health: Global Challenges – Віктор Вус.
Кожна дитина має право на виховання у сімейному оточенні, а батьки зобов’язані створити для своїх дітей належні умови для життя та виховання. Але те, що було налагоджено в мирний час, на війні стало неможливим повідомила доцент кафедри кримінального права та процесу КУП НПН України – Наталія Веселовська.
Щодо дітей, які за певних життєвих обставин залишились без батьківського піклування, то обов’язок забезпечення їхнього розвитку й виховання бере на себе держава. Проте і тут є свої особливості, адже велика кількість дітей перебували в окупації та не були захищеними наголосив завідувач кафедри кримінального права та процесу КУП НПН України доцент кафедри – Олександр Савка.
Крім запрошених гостей доповідачами виступили також 30 здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня 3-го курсу денної та заочної форми здобуття освіти. Всі доповіді та презентації були на високому рівні та мали практичне значення.
Здобувачі глибоко дослідили дані питання, спираючись на законодавство не лише України, а й зарубіжних держав також підготували розгорнуті повідомлення з цих питань, підкріплені яскравими презентаціями.
У цілому круглий стіл пройшов динамічно, в робочій атмосфері. Здобувачі залюбки ставили питання доповідачам, обмінювалися думками. Безсумнівно, основним результатом круглого столу стало одержання здобувачами ґрунтовних знань із вирішення практичних проблем, що виникають в сімейних відносинах. Також учасники отримали консультації у фахівців з питань, що їх хвилюють.
Засідання круглого столу відбулося в атмосфері доброзичливості та затишку. Всі учасники круглого столу із задоволенням розповідали про свої успіхи та досягнення, обмінювались досвідом виховання дітей, висловлювали свої побажання, обговорювали проблемні питання та можливість їх вирішення.
Усі учасники засідання отримали вичерпну інформацію, щодо розглянутих у ході зустрічі питань, використання її у спільній роботі.
Закінчили обговорення на позитивній ноті, адже кожен з нас є носієм тих цінностей, які ми несемо цілому світу зараз та передамо наступним поколінням.
Прес-Центр КУП НАНУ