В КУП НАНУ пройшов цикл майстер-класів ректора Мішкольського університету, професора А. Торми (Угорщина)

5 Квітня, 2016

В рамках реалізації концепції майстер-класів, а також на запрошення ректора, професора Ю. Бошицького, Київський університет права Національної академії наук України відвідав ректор Мішкольського університету, професор Андрош Торма.
     Професор Торма розповів, що Угорщина слугує гарним прикладом переходу від тоталітарної до демократичної держави. Угорцям вдалося за короткий період часу створити політичний режим і систему влади, яка забезпечила функціонування всіх гілок влади на засадах правової держави.
     Політична палітра угорського політикуму на сьогоднішній день виглядає наступним чином:
–    Національно-консервативні сили;
–    Партії політичного католицизму;
–    Угруповання аграрних партій;
–    Партії лівого спрямування;
–    Крайньоправе партійне угруповання.

Андрош Торма повідомив, що парламентсько-президентська система влади, що діє в Угорщині, надає уряду надзвичайно великі повноваження і робить його відповідальним, створює необхідні умову для економічного процвітання і демократичного розвитку країни.
     У Конституції Угорщини належне місце відводиться органам місцевого самоврядування. Так, вони можуть приймати місцеві закони та відповідні рішення, здійснювати окремі адміністративні повноваження, визначати свої власні організаційні рамки та правила процедури, здійснювати майнові права щодо місцевої державної власності, формувати та затверджувати бюджет і використовувати його самостійно, керувати місцевою державною власністю, активами і отримувати доходи, у тому числі від підприємницької діяльності, визначати види і ставки місцевих податків, створювати символи та емблеми місцевого самоврядування, а також запроваджувати місцеві нагороди та звання, вільно об’єднуватися з іншими місцевими представницькими органами.

Пан Андрош зазначив, що в Угорщині діє чотирьохрівнева система правосуддя. Судочинство здійснюють Верховний Суд, касаційні суди, обласні суди і місцеві суди. Суди різного рівня не знаходяться у ієрархічній підпорядкованості – у межах власних повноважень кожен суд є самостійною одиницею системи.

Після завершення майстер-класу   Андрош Торма відповів на питання аудиторії і провів дискусію із учасниками заходу.
     Професорсько-викладацький склад і студенти університету щиро вдячні ректорові за організацію циклу майстер-класів, проведених паном Тормом.