В КУП НАНУ триває асистентська педагогічна практика аспірантів
Асистентська педагогічна практика є важливим компонентом професійної підготовки до науково-педагогічної діяльності здобувачів (третього) освітньо-наукового рівня та являє собою вид практичної діяльності аспірантів щодо здійснення навчально-виховного процесу у вищій школі, включаючи викладання спеціальних дисциплін, організацію навчальної діяльності студентів, науково-методичну роботу. Проходження асистентської практики відбувається на підставі «Положення про асистентську педагогічну практику аспірантів Київського університету права НАН України», де врегульовано порядок і форми її проходження.
Метою асистентської педагогічної практики є набуття здобувачами вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня досвіду самостійної науководослідної роботи та закріплення теоретичних знань, які були отримані в процесі навчання, оволодіння сучасними методами та формами організації навчально-виховного процесу у закладах вищої освіти, формування професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи педагогічного чи наукового характеру в реальних умовах здійснення навчального процесу, підбір фактичного матеріалу для написання дисертаційної роботи, формування вмінь і навичок опрацювання наукових та інформаційних джерел. В процесі проходження асистентської педагогічної практики аспіранти повинні опанувати і знати, зокрема, організацію освітнього і виховного процесу у закладі вищої освіти; структуру та зміст викладацької діяльності; методику підготовки і проведення занять, організації самостійної та індивідуальної роботи студентів; основи педагогіки вищої школи; основи навчально-методичної діяльності у закладі вищої освіти; психологічні аспекти навчання та творчої діяльності тощо.
Так, протягом вересня-жовтня 2023 року в Київському університеті права НАН України проходили асистентську педагогічну практику аспіранти кафедри кримінального права та процесу 3-го року навчання, зокрема Олександр Ковтун. Аспірант проводив лекційних занять для здобувачів освіти денної форми навчання першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 081 «Право» 4-го курсу на тему «Шахрайство зі страховими ресурсами: кримінально-правова характеристика. Національний та міжнародний досвід», а також для здобувачів освіти заочної форми навчання першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 293 «Міжнародне право» 2-го курсу на тему «Міжнародно-правовий захист жінок під час війни».
В рамках практики аспірантом О. Ковтуном здійснено: огляд друкованої літератури та бібліографічних джерел з наукових проблем лекцій, збір та обробка практичного та інформаційного матеріалу, ознайомлення зі змістом дидактичних матеріалів за дисциплінами кафедри; складено бібліографічний список наукових статей, план-конспект лекцій на вказану тематику. І звичайно прийняв участь в Міжнародній науково-практичній конференції «Трансформація сучасної юридичної науки та практики в умовах війни», що проводилась в університеті до Дня юриста України. Керівниками асистентської педагогічної практики виступили завідувач відділу аспірантури к.ю.н., доцент Раїса Перелигіна та завідувач кафедри кримінального права та процесу к.ю.н. Валерій Андрусів.
Прес-Центр КУП НАНУ