В КУП НАНУ відбулась ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні»
28 квітня 2011 р. у Київському університеті права НАН України відбулася науково-практична конференція «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні».
У роботі конференції взяли участь представники цілого ряду навчальних закладів та установ, а також вузів-партнерів університету, зокрема: Інституту держави і права ім. В.М.Корецького; Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі; Національний університет ДПС України; Львівського національного університету імені Івана Франка; Рівненського інституту КУП НАН України; Коледжу Подільського державного аграрного університету тощо.
Актуальність обраної проблематики для проведення науково-практичної конференції не викладає сумнівів, оскільки започатковані в державі соціально-економічні перетворення, правова, судова та адміністративна реформи мають базуватися на сучасних методологічних і теоретичних засадах державотворення та правотворення, тобто потребують наукового обґрунтування.
З привітальним словом до учасників конференції на пленарному засіданні виступив ректор Київського університету права НАН України, професор, Заслужений юрист України Юрій Ладиславович Бошицький, де зокрема зазначив що на сучасному етапі Україна переживає складний процес реформування свого правопорядку і його адаптації до нових соціально-політичних і економічних умов. Важлива роль при цьому відводиться питанням правотворення, вдосконалення національного законодавства. Саме тому, обрана тематика науково-практичної конференції є гарною можливістю наукового диспуту для молодих вчених, під час проведення якого, доцільно обговорити проблеми правотворення в сучасній Україні, розробити науково та юридично обґрунтовані рекомендації щодо вдосконалення правової системи України. Для студентської молоді є чудова можливість набути нових знань, які нададуть можливість орієнтуватися не лише в глобальних процесах правового розвитку сучасного світу, але й в процесі інтеграції України до європейського правового простору.
На адресу організаторів та учасників конференції надійшли листи привітання від Віце-президента Національної академії наук України, академіка НАН України В.М.Геєця, Академіка-секретаря Відділення історії, філософії та права НАН України, академіка НАН України О.С.Онищенка.
Робота науково-практичної конференції «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні» відбувалася у формі пленарного засідання в дусі дискусій з поміркованою полемікою та великим зацікавленням як молодих вчених, так і студентської молоді.
У наукових доповідях, проголошених на пленарному засіданні, піднімалися актуальні питання проблем сучасного правотворення в Україні, зокрема «Конституційний механізм розподілу та реалізації правотворчих повноважень в Україні» (Савчин М.В., керуючий справами Рівненського інституту Київського університету права НАН України, к.ю.н., доцент); «Поняття та стадії правотворчого процесу» (Семаков Г. С., професор кафедри Київського університету права НАН України, к.ю.н., доцент); «Державно-правова реформа в Україні: наміри і реальність» (Чернега А. П., доцент кафедри Київського університету права НАН України, к.ю.н., доцент); «Актуальні проблеми правотворення в контексті підготовки проекту Закону України «Про поліцію» в сучасних умовах розвитку адміністративного права»Столбовий В. П., керівник апарату Ради Професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України); «Право людини на репродукцію в системі особистих немайнових прав» (Кашинцева О. Ю., доцент кафедри Київського університету права НАН України, к.ю.н., доцент); «Юридична природа спадкування за правом на обов’язкову частку в спадщині» (Ковальчук Я. В., аспірант Інституту політології і права Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова); «Сучасні тенденції правового регулювання економічних відносин» (Сонюк В. А., доцент кафедри Київського університету права НАН України).
Студентська молодь також активно долучилася до обговорення актуальних проблем правотворення, зокрема з доповідями на пленарному засіданні виступили: «Феномен права та його властивості» (Біржакова Євгенія, студентка магістратури Київського університету права НАН України); «Актуальні проблеми визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень» (Крутень Андрій, студент Рівненського інституту Київського університету права НАН України); «До питання про евтаназію та перспективи її легалізації в Україні» (Мачихіна Тетяна, студентка Київського університету права НАН України); «Проблеми у сфері контролю над нелегальною міграцією в аспекті євроінтеграції» (Шумеляк Крістіна, студентка Київського університету права НАН України).
ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні», відбулася на високому організаційному та науковому рівні. Обрана тема науково-практичної конференції послугувала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. У зв’язку з актуальністю піднятих питань за результатами конференції буде опублікована збірка матеріалів тез та доповідей учасників конференції.
Обмін досвідом, думками, аналіз процесів державотворення та правотворення, які характерні для сьогодення країни, дали можливість присутнім на ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні» напрацювати та схвалити рекомендації.
Оргкомітет конференції