В КУП НАНУ відбулась лекція Координатора програм з протидії торгівлі людьми пані Рут Крчмар (Представництво ООН в Україні)

22 Листопада, 2010

18 листопада 2010 року в КУП НАН України Координатором програм з протидії торгівлі людьми Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні пані Рут Крчмар проведено лекцію на тему: «Сучасні міграційні процеси в Україні та світі».

Тематика лекції приурочена до Міжнародного дня мігранта, який починаючи з 2000 року відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН (A/RES/55/93) щороку відзначається 18 грудня.

У вказаній резолюції Генеральна Асамблея ООН рекомендувала державам-членам ООН відзначати Міжнародний день мігранта шляхом поширення інформації про права людини і основні свободи мігрантів, обмінюватись досвідом щодо забезпечення їх захисту.

Актуальність даної тематики зумовлена також і тим, що міграція є загальносвітовою тенденцією сучасності, в якій Україна відіграє провідну роль міграційного донора.

Під час лекції пані Рут Крчмар звернула увагу на причини міграції в Україні та світі, а також проблемні питання, які супроводжують такі процеси, зокрема торгівля людьми, соціальна проблема покинутих дітей у зв’язку із збільшенням серед трудових-мігрантів жінок, проблема «витікання умів», що є результатом виконанням особами з високим рівнем професійної підготовки здебільшого малокваліфікованої роботи за кордоном. Метою виїзду за кордон, як правило, залишається необхідність підвищення добробуту, вирішення житлового питання, фінансування навчання та ін., що зумовлено недостатнім рівнем та якістю життя, нестачею робочих місць та значною різницею в оплаті на батьківщині та за кордоном.

Крім того, лектор висвітлила питання про роль Міжнародної організації з міграції у цій сфері, основні напрямки її діяльності, а також роботу Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні.

В продовж лекції студенти мали змогу взяти участь в обговоренні актуальних питань в сфері міграції та поділитись власним практичним досвідом.

Завантажити презентацію у форматі .ppt