В КУП НАНУ відбулась зустріч з Юлією Дор – директором Ізраїльського культурного центру при Посольстві держави Ізраїль в Україні

11 Квітня, 2011

8 квітня 2011 року на запрошення ректора КУП НАН України професора Бошицького Ю.Л., Київський університет права НАН України відвідала Юлія Дор – другий Секретар Посольства держави Ізраїль в Україні, директор Ізраїльського культурного центру при Посольстві держави Ізраїль, з метою налагодження контактів та партнерських відносин.

Під час візиту до КУП НАНУ  представник  Посольства держави Ізраїль в Україні ознайомилась з діяльністю університету, бібліотеки, спортивного комплексу та Центру інформаційних технологій КУП НАНУ.

Перед студентами та співробітниками університету Юлія Дор виступила з короткою доповіддю про державу Ізраїль та діяльність Ізраїльського культурного центру. Поінформувавши про взаємовідносини між Україною та Ізраїлем наголосила на тому, що останні роки характеризуються посиленням взаємних ділових інтересів в тому числі і на державному рівні. Активізувалась діяльність двосторонніх органів, таких як міжурядова українсько-ізраїльська комісія з питань торгової та економічної співпраці, робоча група з питань співпраці в підготовці з чемпіонату Євро-2012, робоча група з питань співпраці в авіаційній сфері, україно-ізраїльський Комітет з питань науково-технічного співробітництва.

Найбільшим успіхом для обох сторін є підписання 21-22 липня 2010 року угоди про відміну віз для громадян України та Ізраїлю, і яка вступила в дію з 9 лютого 2011 року. Зміцнюються і культурні зв’язки між країнами, проводяться різноманітні акції, виставки, концерти, які організовують громадські організації України та посольство України в Ізраїлі.

Основними перспективними напрямками ділового співробітництва для наших країн в короткостроковій перспективі (на найближчі 3-5 років) є участь ізраїльських фірм в модернізації об’єктів сільського господарства, сучасних підприємств зі зберігання і переробки продуктів харчування, туризм, кооперація наукових і навчальних закладів, розробка програмних продуктів та телекомунікації, зв’язок, співробітництво лікувальних установ, реабілітаційних та діагностичних центрів, співпраця зі створення в Україні сучасної системи страхової медицини, формування сучасних логістичних мереж.

На завершення зустрічі було надано інформацію про діяльність Українсько-ізраїльського культурного центру, пані Дор запропонувала КУП НАН України долучитися до проектів, пов’язаних із  вивченням мови іврит; лідерських проектів – семінарів, тренінгів, лекцій, зустрічей; до програми «Тагле» – 10-ти денна ознайомлювальна поїздка в Ізраїль, відвідини історичних місць та кращих курортів нашої країни. Для молоді з 18 до 26 років, та багатьох інших програм.