В КУП НАНУ відбулася III міжнародна науково-практична конференція «Міжнародно-правові проблеми сучасного торговельного мореплавста»
26 березня 2015 р. в Київському університеті права НАН України, за участі Батумської державної морської академії відбулася IІІ Міжнародна науково-практична конференція «Міжнародно-правові проблеми сучасного торговельного мореплавства».
У роботі міжнародної науково-практичної конференції взяли участь практики, вчені, аспіранти, здобувачі та студенти вищих навчальних закладів України та зарубіжних країн, а також представники установ та організацій зокрема: професор Інституту законодавства Верховної Ради України, експерт Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Миколаївській області, доцент кафедри теорії та історії держави і права Національного університету кораблебудування ім. Адмірала Макарова та ін.
Із вступним словом до учасників конференції на пленарному засіданні виступила проректор з наукової та науково-педагогічної роботи О.В.Чернецька, в якому зокрема зазначила, що незважаючи на те, що торговельне мореплавство досліджується вченими різних наукових шкіл, представниками різних держав, науковий інтерес до розробки даної проблеми тільки зростає. Звичайно, у новому тисячолітті об’єднання зусиль світової спільноти налагодити співпрацю між країнами та представниками наукової еліти у сфері торговельного мореплавства.
На адресу організаторів та учасників конференції надійшли листи привітання від Президента Національної академії наук України, академіка НАН України Б.Є.Патона, Голови Союзу юристів України В.О.Євдокимова, академіка НАН України, академіка-секретаря відділення історії, філософії та права НАН України О.С.Онищенка, в яких зокрема зазначається, що правова робота, яка проводиться в сфері торговельного мореплавства, носить за своїм змістом міжнародний характер та пов’язана з розвитком політичних і економічних відносин України з іншими державами. Тому важливе місто відводиться науково-практичній роботі у морському праві. Україна має вигідне географічне положення та розвинуту морську інфраструктуру, що може звеличить свій вплив у транспортному використанню морських шляхів, розробці живих морських мінеральних ресурсів. Тому цілком закономірним та об’єктивним є обрання Київським університетом права НАН України саме такої проблематики для обговорення в форматі міжнародної конференції.
У наукових доповідях, проголошених на пленарному засіданні, піднімалися актуальні питання щодо проблем міжнародного морського права, міжнародного приватного морського права, морського права, зокрема «Правові та організаційні форми реагування на окупацію Криму в національному морському законодавстві України» (Бабін Борис Володимирович, професор Інституту законодавства Верховної Ради України, д.ю.н.); «Принцип процесуальної рівності сторін при вирішенні спорів торговельного мореплавства» (Козирєва Валентина Петрівна, професор кафедри господарського права і процесу Юридичного інституту Національного авіаційного університету ,к.ю.н.), «Морські перевезення України і європейська інтеграція» (Мушак Наталія Богданівна, доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Київського університету права НАН України, к.ю.н.), «An overview and analysis of the case law of the International Court of Justice on delimitation of the exclusive economic zone» (Поліванова Олена Миколаївна, доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Київського університету права НАН України, к.ю.н.), «Двосторонні міжнародні договори України у сфері морського торговельного мореплавства» (Харчук Олександр Олександрович, доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Київського університету права НАН України, к.ю.н); «Питання правового регулювання континентального шельфу» (Стрілець Богдан, аспірант Київського університету права НАН України), «Правовий статус риболовного судан» (Лазарчук К., аспірантка Національного університету «Одеська юридична академія»), «The influence of the International Court of Justice on the development of International Maritime Law» (Сусла Інна, студентка факультету міжнародних відносин Київського університету права НАН України), «Міжнародні морські спори та їх вирішення» (Письменна Альона, студентка факультету міжнародних відносин Київського університету права НАН України), «Проблема екологічного захисту морського середовища у сфері міжнародного морського права» (Федченко Юлія, студентка факультету міжнародних відносин Київського університету права НАН України) та ін.
Робота міжнародної науково-практичної конференції «Міжнародно-правові проблеми сучасного торговельного мореплавства» пройшла на високому науково-теоретичному та практичному рівнях, в дусі дискусій з поміркованою полемікою та великим зацікавленням як молодих вчених, практиків так і студентської молоді.
Обрана тематика міжнародної науково-практичної конференції послугувала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. У зв’язку з актуальністю піднятих питань за результатами конференції буде опублікована збірка матеріалів тез та доповідей учасників конференції.