В КУП НАНУ відбулася творча зустріч студентів КУП НАН України з професором Раїсою Іванченко (Івановою)

24 Квітня, 2012

У рамках проекту «Інтелектуальна власність: перлини літератури для студентської молоді», який діє в КУП НАН України третій рік поспіль, під особистим патронатом ректора, професора Ю.Л. Бошицького 23 квітня 2012 року відбулася творча зустріч із відомим істориком, професором Раїсою Іванченко. Ця подія стала знаковою для студентів –  правників, бо саме цього дня відзначається Всесвітній день книг, авторського права та 1530-річчя з Дня заснування м.Києва.
     У вітальному слові ректор, професор Ю.Л. Бошицький зазначив, що Генеральна конференція ЮНЕСКО, яка проходила в 1995 році в Парижі, вирішила віддати в цей день данину поваги книгам і авторам, закликаючи всіх, і особливо молодь, знаходити задоволення в читанні і поважати незамінний внесок тих, хто сприяв соціальному і культурному прогресу людства.

Ми всі повинні особливу увагу приділити важливій ролі книги у збереженні і примноженні культури нашої держави. Особливе місце серед авторів історичного роману посідає творча спадщина історика-романіста Раїси Іванченко, яка сьогодні серед членів студентського клубу «Шанувальників художнього слова», відкрила для присутніх суперечливі сторінки нашої історії, а особливо віхи її періодизації.
     «Орли клекотали», «Високе небо любові», «Отрута для княгині», «Державницька ідея Давньої Руси – України», «Зрада, або як стати володарем», «Гнів Перуна» – її твори несуть просвітницьку ідею та психологію входити в образ героя.

«Вогнем печуть вже пройдені дороги,
     Що пролягли крізь бурі і громи…», – ці рядки із поезії Раїси Іванченко є кредом її творчості.

Члени студентського клубу висловлюють слова вдячності ректору, професору Юрію Ладиславовичу Бошицькому за надану можливість спілкування із гостею університету та вітають його з Всесвітнім днем книжки і авторського права, як провідного фахівця в галузі інтелектуальної власності.