Національна академія наук України Київський університет права

В КУП НАНУ відбулось відкриття меморіальної дошки на честь вченого-правознавця Геннадія Семеновича Семакова

12 Грудня, 2022

9 грудня в Київському університеті права зібрались викладачі, студенти, аспіранти та співробітники Київського університету права Національної академії наук України з нагоди урочистого відкриття меморіальної дошки на честь нашого колеги, Геннадія Семеновича Семакова – видатного вченого-криміналіста, правознавця, заслуженого юриста України.


Геннадій Семенович Семаков – видатний вчений-криміналіст, правознавець, заслужений юрист України, професор кафедри кримінального права і процесу КУП НАНУ, який працював в університеті понад десять років, з 2009 по 2021 рік, до своєї передчасної смерті. За роки наукової та викладацької праці Геннадій Семенович здобув повагу та любов студентів та усіх співробітників університету, написав 20 підручників з дисциплін «Судові та правоохоронні органи України», «Криміналістика», «Кримінологія», десятки наукових статей з питань кримінології та криміналістики, які публікувались в журналі «Часопис Київського університету права» та чисельних колективних монографіях університету, збірниках матеріалів міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференцій, що проводив КУП НАНУ. Також Г.С. Семаков стояв у джерел реалізації креативного проєкту Київського університету права НАН України, ініційованого ректором університету Ю.Л. Бошицьким, заклавши основу університетському музейному комплексу.

Саме за ініціативи Г.С. Семакова в 2015 році було створено перший і на той час єдиний в Україні Музей криміналістики імені Ганса Гросса, в основу якого були покладені експонати з особистої колекції нашого колеги. Також Геннадій Семенович активно сприяв створенню в 2016 році, спільно з Українським альянсом по боротьбі з підробками та піратством, єдиного в Україні Музею контрафактної продукції. А в 2017 році за його активного сприяння в університеті було створено Музей комп’ютерних технологій та криміналістичної техніки.

Тепер ці музеї об’єднані в Музейний комплекс, що налічує сім музеїв, які радо приймають своїх відвідувачів. За ці роки музеї КУП НАНУ відвідали сотні учнів, студентів, колег з інших університетів та наукових закладів, юристів-практиків, які із захопленням слухали розповіді Геннадія Семеновича про експонати, їх історії, а також історію Київського університету права НАН України та створення цих унікальних колекцій.



Колектив та адміністрація університету вирішила відзначити пам’ять про колегу відкриттям меморіальної дошки на честь Г.С. Семакова. На урочисте відкриття були запрощені викладачі, студенти, аспіранти КУП НАНУ, колеги, які працювали разом з ним в різні роки його діяльності, дружина та донька Геннадія Семеновича.

Багато теплих слів пролунало на заході від ректора КУП НАНУ Юрія Бошицького, проректора Алли.Вільчинської, завідувача кафедри кримінального права і процесу Валерія Андрусіва, завідувачки бібліотеки Тетяни Ярошевської, голови Ради трудового колективу Дмитра Шкребця, завідувачки відділом аспірантури Раїси Перелигіної, викладачів університету минулих років, що працювали з Геннадієм Семеновичем та брали участь у створенні Музейного комплексу, студентів, які добре запам’ятали його як викладача та наставника. Про це, а також про високу викладацьку майстерність, організаторські здібності, енергійність, активність, відповідальність, силу, витримку, мужність та глибоку людяність Геннадія Семеновича говорили всі присутні колеги, друзі, дружина та донька науковця. 


В університеті вже відкриті меморіальні дошки та створені експозиції на честь відомого вченого-правознавця, першого директора Інституту держави і права НАН України академіка НАН України В.М. Корецького, першого голови-президента Української академії наук, академіка М.П. Василенка, відомого вченого-юриста, академіка НАН України та викладача КУП НАНУ В.І. Семчика. Цю традицію продовжуватиме університет й надалі, а Музейний комплекс Київського університету права НАН України носитиме ім’я Геннадія Семеновича Семакова.

Меморіальну дошку, на якій відображено портрет нашого колеги, на прохання адміністрації КУП НАН України, дуже професійно виконав і передав, як дар університету, майстер каменярських справ, студент заочної форми навчання КУП НАН України – Віталій Мельник з Рівненщини, за що адміністрація університету, рідні та близькі Геннадія Семеновича висловлюють йому щиру вдячність. 

Важливо, що КУП НАН України, незважаючи ні на що, глибоко шанує, пам’ятає та увіковічує пам’ять своїх співробітників, які сприяли розбудові КУП НАН України та в цілому вітчизняної юридичної науки та освіти.

На чисельних таких прикладах навчаємо та виховуємо студентство відповідно до нашого девізу – Discere est vincere!

Прес-Центр КУП НАНУ