В КУП НАНУ відбувся етнографічний захід «Треті заклички весни», присвячений святам Благовіщення та Благовісника

7 Квітня, 2012
     Напередодні великих народних свят Благовіщення та Благовісника , що входять до числа найбільших релігійних свят року на рівні Пасхи, Різдва, Хрещення і решти дванадесятих свят, студенти КУП НАНУ за стародавньою українською традицією , відтворили обряд «Закликання весни та пташок », що зберігся від прадавніх часів як залишок імітаційної магії . Він виконувався нашими пращурами на ці свята та  мав мету пробудити життєдайну енергію природи.
     В Україну свята Благовіщення та Благовісника прийшли дуже давно, за часів утвердження християнства. В народі одержало назву «Третьої зустрічі весни» (після Стрітення і Сорока Мучеників). Вважається, що весна в цей день остаточно поборола зиму. Це свято воскреслої землі. В цей день Бог благословляє Землю і все живе на ній.  Саме на Благовіщення архангел Гавриїл повідомив Діві Марії “благу вістку”, що вона народить Сина Божого!

В фоє університету дівчата першокурсниці, учасниці гурту «Рожаниця» віншували ректора ,викладачів, співробітників  та студентів КУП НАНУ з приходом весни та подарували на згадку традиційне обрядове печиво у вигляді пташки. Співали заклички, гаївки, водили хороводи, весняного козла та грали в кривого танця. Щоб швидше весна вступила в свої права, сонечко яскравіше засяяло, навкруги все квітло та буяло, пташки прилетіли з вирію , почали співати – Бога прославляти та просити у нього для нас здоров’я та щастя, благословення на всі справи та починання, успіхів у навчанні та вдалих іспитів, що для студентів наразі, є дуже актуальним питанням.

Крім українських традиційних веснянок, дівчата виконали й болгарську традиційну гаївку –  щоб мир та злагода були по всьому світу, щоб всі люди на планеті були здорові та щасливі, а весна була не тільки на дворі,  але й в кожному щирому серці…