В КУП НАНУ відбувся круглий стіл на тему: «Основні аспекти проведення негласних слідчий (розшукових) дій в порівняльні з оперативно розшуковою діяльністю. Основні аспекти спеціального досудового розслідування кримінальних проваджень»
За ініціативи кафедри кримінального права та процесу Київського університету права НАН України відбувся круглий стіл на тему: «Основні аспекти проведення негласних слідчий (розшукових) дій в порівняльні з оперативно-розшуковою діяльністю. Основні аспекти спеціального досудового розслідування кримінальних проваджень». Основним доповідачем на круглому столі виступила Світлана Яковлєва – суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.
Модераторами заходу були завідувач кафедри кримінального права та процесу, к.ю.н Олександр Савка, викладачі кафедри к.ю.н. Микола Бортун та к.ю.н. Олександр Бабіков.
Під час заходу були обговорені теоретичні аспекти поняття негласних (розшукових) слідчих дій та оперативно-розшукові заходи визнання їх не недопустимими доказами у кримінальному провадженні, практичні проблеми збирання доказів, зберігання та їх використання під здійснення кримінального провадження, дотримання принципу рівності сторін під час проведення вказаних заходів, практичні проблеми дотримання прав і свобод людини на протязі всього кримінального процесу.
В ході проведення зазначеного круглого столу Світлана Яковлєва зазначила, що на даний час не має однозначної судової практики з питань спеціального досудового розслідування кримінальних проваджень та подальший їх розгляд в суді. Доцент Бабіков О.П. деталізував зазначені негласні слідчі (розшукові) дії, строки їх проведення, надав прикладні поради в частині правил проведення їх, оскарження неправомірних дій під час втручання у приватне спілкування, інструментів використання результатів негласних слідчих (розшукових) дій у доказуванні або в інших цілях.
Доцент Бортун М.І. докладно розібрав оперативно-розшукову діяльність, поділився стратегією і дій оперативних працівників правоохоронних органів під час проведення вказаних заходів. Також, надав чіткий алгоритм щодо проведення оперативних заходів.
Враховуючи той факт, що навчальний процес в КУП НАНУ відбувається в змішаному режимі через продовження дії адаптивного карантину, захід відбувся в онлайн режимі. Присутні на круглому столі студенти КУП НАНУ презентували загальні положення про негласні слідчі (розшукові) дії, провели аналіз основних її розділів, обговорили ряд важливих питань, серед яких порівняння з оперативно-розшуковими заходами, з метою забезпечення захисту прав людини та дотримання гарантій громадян, а також для виявлення та усунення порушень під час здійснення правосуддя.
Презентація викликала значний інтерес у присутніх та спричинила жваве обговорення шляхів подальшого напрацювання у вказаному напрямку. Також у ході дискусії учасниками було наголошено на важливості подальшого обговорення питань щодо спеціального досудового розслідування кримінальних проваджень та погодженно необхідність проведення аналогічних круглих столів, на яких буде більш детально розглянуто окремі тематики та напрацювано конкретні пропозиції.
Три години плідної та цікавої дискусії дозволили аудиторії отримати вичерпні відповіді на свої запитання.
Прес-центр КУП НАНУ