В КУП НАНУ відбувся круглий стіл на тему: «Визначні пам’ятки права»

19 Грудня, 2014

17-18.12.2014р. кафедрою теорії та історії держави і права та науковим товариством студентів КУП НАНУ було проведено круглий стіл на тему: «Пам’ятки українського права».
   У заході взяли участь  декан юридичного факультету к.ю.н., доц. Бевз С.І., декан факультету міжнародних відносин к.ю.н., доц. Дей М.О., зав. кафедри теорії та історії держави і права к.і.н., доц. Лісова К.С., професор  Іванов В.М., професорсько-викладацький склад та студенти КУП НАНУ.

Було заслухано наукові повідомлення:

• Руська Правда – пам’ятка давньоруського права;
  • Русько-візантійські договори – джерело давньо-руського права;
  • Церковні Статути як джерело права Київської Русі;
  • «Статут Вел. Кн. Литовського»: зміст та значення;
  • Другий (Волинський) Литовський статут: зміст та значення;
  • Третій Литовський статут-взірець феодального законодавства;
  • Гетьманські статті (ХVІІ- ХVІІ ст.) – консти-туції української козацької держави;
  • Пакти й конституції законів і вольностей Війська Запорозького (1710 р.) – видатна пам’ятка українського права;
  • Права, за якими судиться малоросійський народ (1743 р.) – перший український кодекс;
  • Процес короткий, наказний (1734 р.): зміст та значення;

Під час обговорення учасники заходу дійшли до висновку щодо необхідності ґрунтовного вивчення майбутніми юристами пам’яток українського  права.

Кафедра теорії та історії держави і права