В КУП НАНУ відбувся круглий стіл «Звичаєве козацьке право – історичне джерело українського права»

8 Грудня, 2016

7 грудня 2016 р. в кабінеті історії українського права ім. М. П. Василенка КУП НАНУ в межах заходів, присвячених Всеукраїнському тижню права за участі представників військово-патріотичного товариства «Українське козацтво» кафедрами теорії та історії держави і права, кримінального права і процесу та студентами-членами наукового гуртка «Пам’ятки українського права» проведено круглий стіл «Січове козацьке право – історичне джерело українського права».

Було заслухано наукові повідомлення:
•    «Правові засади козацького державотворення» професора кафедри теорії та історії держави і права В.Іванова;

•    Витоки звичаєвого права в культурі України» письменника В. Чумаченка;
•    «Історіографія козацького права в Україні» професора кафедри кримінального права і процесу П. Біленчука;
•    «Засади демократії та справедливості за січовим правом» докторанта НАН України М. Григорчука;
•    «Суд і судочинство за січовим правом» студентки КУП НАНУ Вовк В.

•     та інш.

Під час обговорення учасники заходу дійшли до висновку щодо необхідності ґрунтовного вивчення майбутніми юристами звичаєвого козацького права як історичного джерела українського права.

Прес-центр КУП НАНУ