В КУП НАНУ відбувся круглий стіл «Звичаєве козацьке право – історичне джерело українського права»

18 Лютого, 2016

17 лютого 2016 р. в КУП НАНУ в межах заходів, присвячених 150-річчю з дня народження видатного вченого, історика права, другого президента Академії наук України академіка М. П. Василенка, за участі представників Українського козацтва кафедрами теорії та історії держави і права,  кримінального права і процесу та студентами-членами наукового гуртка «Пам’ятки українського права» проведено круглий стіл «Звичаєве козацьке право – історичне джерело українського права».

Було заслухано наукові повідомлення:
•     «Витоки звичаєвого права в культурі України» представника військово-патрітичного товариства «Українське козацтво» доц. Чумаченка В. А.;
•    «Правові засади козацького державотворення» завідувача кафедри теорії та історії держави і права проф. Іванова В. М.;
•    «Науково-методичне забезпечення державно-правової реформи в Україні» професора кафедри кримінального права і процесу Біленчука П. Д.;
•    «Засади козацького судочинства та реформування судової системи України» професора кафедри кримінального права і процесу Семакова Г. С.

Під час обговорення учасники заходу дійшли до висновку щодо необхідності ґрунтовного вивчення майбутніми юристами звичаєвого козацького права як історичного джерела українського права.

Старший лаборант В. Крушневич