В КУП НАНУ відбувся майстер-клас академіка НАНУ, Почесного ректора університету Ю.С. Шемшученка

22 Листопада, 2011

22 листопада 2011 р. у Київському університеті права НАН України в рамках реалізації програми «Майстер-клас видатних науковців» для студентів 2 курсу юридичного факультету було проведено лекцію відомого науковця, академіка НАН України, почесного ректора Київського університету права, директора Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України Ю.С.Шемшученко на тему: «Актуальні питання сучасного українського конституціоналізму».

Академік Ю.С. Шемшученко вважає, що тема сутності українського конституціоналізму в сучасному праворозумінні є ключовою та найважливішою, оскільки проблема теоретичного обґрунтування загальноприйнятих підходів має практичне значення.
    На думку лектора, кожна держава сама визначає характер регулювання суспільних відносин. Для України нагальною є потреба у формуванні обґрунтованої правової політики держави.

У своїй лекції Ю.С.Шемшученко відзначив історичні джерела українського конституціоналізму. Серед багатьох течій української політико-правової думки тарує собі дорогу з початку 18 століття український конституціоналізм. Його знаменують, насамперед, Конституція П.Орлика та конституційні проекти початку ХХ століття, які відобразили стан і долю держави. Завдяки конституційним актам і подіям в Україні було змінено державний та суспільний лад. Теоретичною основою цих зрушень стали досягнення як національної, так і світової наукової конституційної думки та практики конституційного будівництва.

Академік наголосив, що нині набувають особливого значення критичне осмислення надбань світового конституціоналізму, комплексний аналіз проблем становлення й розвитку українського конституціоналізму, водночас відзначив, що студентам Київського університету права згодом доведеться вирішувати проблеми побудови правової держави, реальне формування якої відбувається і нині.
    Усі присутні студенти, викладачі та співробітники щиро вдячні ректорові Ю.Л. Бошицькому за надану можливість спілкуватися з провідним науковцем і практиком Ю.С.Шемшученком – у розкритті цікавої і пізнавальної тематики.