Національна академія наук України Київський університет права

В КУП НАНУ відбувся майстер-клас доктора історії, професора Інституту наукової стратегії Аделсона, Єрусалим (Ізраїль) Бориса Морозова

15 Листопада, 2017
    З 14 по 21 листопада 2017 року за підтримки Посольства Ізраїлю в Україні пройдуть «Дні Єрусалиму в Києві».
  
«Для кожного ізраїльтянина Єрусалим займає особливе місце. Цього року ми відзначаємо 50-річчя об’єднання Єрусалиму. Ми б хотіли передати ту атмосферу Єрусалиму, тому у нас запланована ціла низка культурних заходів, які пройдуть в Києві. Також в рамках Днів Єрусалиму пройдуть кілька лекцій», – зазначив посол Ізраїлю в Україні Еліав Бєлоцерковські.
   
Зокрема, 14 листопада 2017 року доктор історії, професор Інституту наукової стратегії Аделсона, Єрусалим  (Ізраїль) Борис Морозов провів для студентів Київського університету права НАН України майстер-клас на тему: «Висланні в Ізраїль. Вигнання засуджених сіоністів з СРСР в Палестину 1924-1934 рр.».

mk4s.jpg

 mk1s.jpg


     Борис Морозов розповів про сіоністський рух в СРСР – рух радянських євреїв, пов’язаний зі створенням єврейської держави в Палестині і еміграцією в нього.
Офіційно сіоністський рух стартував у 1897 році в швейцарському Базелі, де зібрався Перший єврейський конгрес. Програмними для нього стали роботи австрійського журналіста Теодора Герцля, який став лідером Всесвітньої сіоністської організації.
    Ставлення радянської влади до сіонізму з плином часу змінювалося, але в цілому завжди залишалося негативним: сіоністська діяльність переслідувалася владою, починаючи з 1920-х і аж до перебудови.
    У теорії сіоністами вважалися носії шовіністичної і расистської ідеології, на практиці термін вживається стосовно будь-якого неугодного єврея, що не має ніякого відношення до сіонізму. Найбільш активну антисіоністську пропаганду вели радянські організації, членами яких були в основному євреї, зокрема Єврейська секція РКП (б) і Антисіоністський комітет радянської громадськості. Тисячі учасників руху зазнали репресій. Надалі майже всі керівники руху були змушені виїхати з країни. 21 липня 1921 року в Палестину емігрували 12 найбільших івритомовних літераторів Росії на чолі з Хаімом Бялик.
    Саме такі заходи, що проводяться в Київському університеті права НАН України дають можливість студентству зрозуміти помилки минулого та рухатись з гідністю в майбутнє.

mk2s.jpg

mk3s.jpg

                                                                                                Прес-центр КУП НАН України