В КУП НАНУ відбувся майстер-клас доктора права Алана Скурбаті (Швеція)

19 Січня, 2012

18 січня 2012 року в рамках концепції майстер-класів, ініційованої ректором, професором Юрієм Ладиславовичем Бошицьким,  відбувся майстер-клас  доктора філософії – доктора права, міжнародного права з захисту прав людини Лундського університету (Швеція), Радника ООН і ОБСЄ з прав людини системи Організації Об’єднаних Націй в Україні 2006-2008 рр., експерта з міжнародних стандартів прав людини, представника Європейського поліцейського відомства в Афганістані – Алана Скурбаті.

Тема майстер-класу: «Суть міжнародного права в галузі прав людини». Розкриваючи суть міжнародного права, пан Скурбаті наголосив на тому, що головна відмінність міжнародного права від національного – відсутність механізму примусу. Саме цим обумовлена особлива роль міжнародних декларацій та конвенцій у механізмі захисту прав людини. Також у своїй доповіді професор Скурбаті зауважив важливість правильного визначення обставин за яких правопорушення визначається як «порушення прав людини». Для того щоб студенти краще зрозуміли суть поняття «порушення прав людини» Алан Скурбаті навів приклади зі своєї практики. Як зазначив професор, незважаючи на те, що вже було багато зроблено на цьому терені не тільки ООН, а й ЄС, тема захисту прав людини ще довго не втрачатиме своєї актуальності, і найкращим доказом цього є його практика при Європолі в Афганістані.
      Тема майстер-класу зацікавила студентів КУП НАНУ і вони задавали багато запитань.

Студенти щиро вдячні ректорові Ю.Л. Бошицькому за надану можливість спілкуватися з відомим науковцями і практиками і Алану Скурбаті – за розкриття цікавої і пізнавальної тематики.