Національна академія наук України Київський університет права

В КУП НАНУ відбувся майстер-клас доктора права Анджея Шміта (Польща)

28 Березня, 2012

    28 березня 2012 року в рамках реалізації концепції майстер-класів, а також на запрошення ректора, професора Ю. Бошицького Київський університет права НАН України відвідав, доктор права Анджея Шміт.   
     Анджей Шміт є завідувачем кафедрою конституційного права Гданського університету; деканом юридичного факультету Гданського університету (1996-2002р.р.); Президентом Польської асоціації конституційного права (з 2002 р.); вченим секретарем редакційної ради журналу “Огляд Сейм”; членом Сенату Гданського університету; членом сенатського комітету університету Бюджету та Фінансів.


     Перед студентами та співробітниками університету Анджей Шміт виступив з доповіддю на тему «Пропозиції щодо зміни правового становища Президента Польщі на підставі законопроекту внесеного депутатами до зміни в Конституції». На майстер-клас зібралися студенти та науково-педагогічні працівники Київського університету права НАН України.
     Пан Шміт наголосив на тому, що президент Польщі Броніслав Коморовський запропонував внести низку змін та доповнень до польської конституції, що закріпило б вищість євросоюзного права над національним. Крім того, польський президент вважає, що в Конституції потрібні зміни, котрі підготують країну до впровадження спільної європейської валюти – євро. Професор Шміт зауважив, що рішення про входження в зону євро – це системне рішення такого ж значення, як вступ Польщі в Європейський Союз. Більше того, наслідки впровадження у Польщі євро для країни можуть бути набагато відчутнішими, ніж вступ в ЄС.


     Студентам та співробітникам було цікаво дізнатися, про шляхи вирішення проблем у галузі конституційного права, тому що 25 січня 2012 року Президент України схвалив підготовлену на основі напрацювань Науково-експертної групи з підготовки Конституційної Асамблеї та рекомендацій Європейської Комісії «За демократію через право» (Венеціанська Комісія) Концепцію формування та організації діяльності Конституційної Асамблеї.

     В цілому, обговорення теми викликало жваву дискусію серед викладачів і студентів, які задавали різноманітні запитання. Наприкінці учасники зустрічі дійшли висновку, що позитивний досвід Польщі в досягненні європейських стандартів необхідно враховувати Україні.
     Студенти щиро вдячні ректорові Ю.Л. Бошицькому за надану можливість спілкуватися з відомим науковцями і практиками і  Анджея Шміту – за розкриття цікавої і пізнавальної тематики.