В КУП НАНУ відбувся майстер–клас доктора права Ігоря Котлярчука (США)

3 Грудня, 2010

В рамках угоди про співпрацю із American Bar Association, яка була підписана в жовтні цього року ректором КУП НАН України професором Ю.Л. Бошицьким та президентом Українсько-американської асоціації юристів Джоржом Пазуняком передбачено проведення для студентів вузу майстер-класів відомих в США науковців, які мають великий практичний досвід роботи та займаються актуальними питаннями права.
       Початком даної співпраці стало проведення 2 грудня 2010 р. у Київському університеті права НАН України першого майстер-класу, на англійській мові, доктором права Ігорем Котлярчуком, для студентів відділення міжнародного права на тему «Організація роботи Департаменту юстиції США».
       Ігор Котлярчук є доктором права, адвокатом, екс-федеральним прокурором США в спеціалізації податків та кримінальних справах, екс-президентом Вашингтонської Групи, членом українсько-американського товариства адвокатів, Американської асоціації юристів, Асоціації юристів Вірджинії, Асоціації юристів Нью-Йорку, Асоціації юристів Вашингтону.
       Студентам цікаво було дізнатися, що Департамент юстиції США (United States Department of Justice, Justice Department) — є департаментом федерального уряду США, основним завданням якого є виконання законів та забезпечення справедливого і неупередженого судочинства. Його очолює Генеральний прокурор США.

Ігор Котлярчук наголосив, що основні підрозділи Департаменту юстиції США є:

·  Антимонопольне en:United States Department of Justice Antitrust Division

·  Цивільне en:United States Department of Justice Civil Division

·  Цивільних прав en:United States Department of Justice Civil Rights Division

·  Кримінальне en:United States Department of Justice Criminal Division

·  Навколишнього середовища та природних ресурсів en:United States Department of Justice Environment and Natural Resources Division (ENRD)

·  Управління en:United States Department of Justice Justice Management Division (JMD)

·  Национальної безпеки en:United States Department of Justice National Security Division (NSD)

·  Податків en:United States Department of Justice Tax Division

Ігор Котлярчук зазначив, що Генеральний прокурор є радником Президента США. Відповідна посада з’явилась у 1789р. з прийняттям Закону про судоустрій.
       Студентів зацікавив той факт, що Генеральний прокурор виконує сукупність функції, які в інших країнах покладені на Прокуратуру, Міністерство внутрішніх справ, органи контррозвідки и карного розшуку. Сфера діяльності федеральної прокуратури в США ширша ніж прокуратури сфери кримінального переслідування та цивільних звинувачень і не співпадають з традиційними європейськими міністерствами юстиції.

Важливим обов’язком Генерального прокурора є подача рекомендацій президенту, щодо кандидатів на посаду федеральних суддів, включаючи членів Верховного суду США.
       У цілому, обговорення діяльності Департаменту юстиції США, викликало жваву дискусію серед студентів, які задавали питання, щодо особливостей діяльності департаменту юстиції США та особистих досягнень пана Котлярчука.