Національна академія наук України Київський університет права

В КУП НАНУ відбувся майстер-клас доктора права, професора Білла Фройнда (ПАР)

13 Жовтня, 2011

     
12 жовтня 2011 року в рамках реалізації концепції майстер-класів Київський університет права НАН України  відвідав доктор права, професор Біл Фройнд (ПАР), який провів майстер-клас на тему «Політика та розвиток Південної Африки після апартеїду» англійською мовою.
  
На майстер-клас зібралися науково-педагогічні працівники та студенти відділення міжнародного права Київського університету права НАН України.

   
Біл Фройнд здобув свій науковий ступінь в Єльському та Чикагському університетах. Професор Фройнд читав лекції з історії Африки у різних навчальних закладах: в Університеті Ахмаду Белло у Зоря, Нігерія; в університеті Дар-ес-Саламі, Танзанія, Гарвардському університеті, США.
    
Наразі Біл Фройнд займає посаду завідуючого відділенням економічної історії в Університеті провінції Наталь у Дурбані, Південна Африка.
    
Професор Фройнд займається дослідженням Південної Африки, Нігерії, Танзанії та Демократичної Республіки Конго. Результатом його праці став ряд публікацій присвячених сучасній Африці, одні з найвідоміших називаються «The Making of Contemporary Africa» («Створення сучасної Африки») та «The African City: A History» («Африканське місто: історія»). Також Біл Фройнд є співредактором журналу «Transformation» («Зміни») та членом ред. колегії журналів «Сучасна освіта в Африці» і «Огляд політекономії Африки».


   
Професор Фройнд ознайомив студентів  з основами політичного і суспільного життя Південноафриканської республіки. Студентам було цікаво дізнатися, що згідно з системою апартеїду, запровадженою після другої світової війни, все населення Південної Африки було поділено на чотири “реєстраційні групи”: 4,5 мільйона білих нащадків європейських емігрантів; 2,5 мільйона так званих “кольорових”, чиїми предками були представники не однієї “раси”; 1 мільйон чоловік азіатського походження і 23 мільйони чорношкірих африканців.
   
Під час обговорення Біл Фройнд відзначив, що 1990 року президент де Клерк скасував заборону на діяльність Африканського Національного Конгресу (АНК), Комуністичної партії та цілого ряду інших опозиційних організацій, які раніше були загнані в підпілля або змушені діяти в еміграції. Було ухвалено нову конституцію, яка вперше надала право голосу кожному громадянинові. В березні 1992 р. серед білих виборців провели референдум, і значна більшість висловилася за якнайшвидше проведення такої реформи.
Сьогодні Південна Африка стала країною реальної демократії, а апартеїд швидко відійшов у минуле.
   У цілому, майстер-клас викликали жваву дискусію серед студентів. Майстер-класи проводились у інтерактивному режимі, студенти задавали цікаві питання, цікавилися особистою думкою професора Фройнда з приводу політичної ситуації в Південній Африці, порівнювали українське і африканське політичне життя.
   
По закінченні майстер-класу студенти мали нагоду поспілкуватися із професором Фройндом з окремих проблем розвитку Південної Африки після апартеїду та отримати науково обґрунтовані відповіді на поставлені запитання.



  
     Студенти щиро вдячні ректорові Ю.Л. Бошицькому за надану можливість спілкуватися з відомим науковцями і практиками і Б.Фройнду – за розкриття цікавої і пізнавальної тематики.