Національна академія наук України Київський університет права

В КУП НАНУ відбувся майстер клас на тему «Національне та міжнародне законодавство та їх роль в сучасній інвестиційній діяльності»

22 Вересня, 2021

Нещодавно в Київському університеті права відбувся майстер-клас на цікаву та актуальну тему «Національне та міжнародне законодавство та їх роль в сучасній інвестиційній діяльності», учасниками якого стали студенти 3-го курсу першого бакалаврського рівня вищої освіти денної форми навчання. 

Доповідачем та тренером майстер-класу стала фінансист із 15-річним досвідом, банкір, керівник Київського представництва девелоперської компанії «DC PRIVILEGE», керуючий партнер міжнародного інвестиційного фонду «G-Fond» (Грузія), співвласниця інвестиційної компанії «ІМС»  Ярослава Бояркіна



Майстер-клас почався із запитань спікера до студентів на предмет розуміння сутності та важливості інвестицій для розвитку будь-якої держави, підприємництва, соціальної інфраструктури та економіки в цілому. Студенти у відповідях чітко окреслили важливу роль інвестиційної діяльності, особливо іноземних інвестицій у створенні сприятливих умов для розвитку української економіки, наголосивши на тому, що саме залучення іноземних інвестицій дає змогу країні-реципієнту отримати ряд переваг, основними з яких є поліпшення платіжного балансу; трансфер новітніх технологій та ноу-хау; комплексне використання ресурсів; розвиток експортного потенціалу і зниження рівня залежності від імпорту; досягнення соціально-економічного ефекту як-то підвищення рівня зайнятості, розбудова соціальної інфраструктури тощо. Національне законодавство в сфері регулюванні іноземних інвестицій декларує захист та сприяння іноземним інвестиціям, встановивши державні гарантії захисту іноземних інвестицій, звільнення іноземних інвесторів від сплати ввізного мита на товари, що ввозяться на митну територію України.

Далі, на практичних кейсах спікер пояснила важливість інвестицій для різних галузей економіки, виокремивши роль уряду в цьому процесі. За для залучення іноземних інвесторів, зазначила Я. Бояркіна, впроваджуються реформи, залучаються найкращі спеціалісти з питань іноземних інвестицій, а зусилля керівництва держави спрямовуються на створення в Україні сприятливого інвестиційного клімату, який є основним фактором, що сприяє подальшому розвитку міжнародних зав’язків та зовнішньоекономічної діяльності.

Також спікер наголосила на тому, що з правової точки зору, навіть не зважаючи на профільні законодавчі акти, ситуація із залученням інвестицій в українську економіку – як внутрішніх, так і зовнішніх є вкрай критичною, оскільки інвестори не мають впевненості у захищеності та прибутковості своїх інвестицій. Сьогодні інформація про наявність іноземних інвестицій, їх розмір та структура є загальнодоступною. У зв’язку із цим процедура реєстрації іноземних інвестицій не має інформаційного сенсу, бо ту ж саму інформацію будь хто може отримати вільно. Всі привілеї та переваги, які існують на підставі чинного законодавства та міжнародних договорів України, в тому числі звільнення від митного збору за внески майном до статутного капіталу компанії, однаково застосовуються й до всіх видів іноземних інвестицій.


Майстер-клас було організовано завідувачем кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства, к.ю.н., доцентом Хорватовою О.О. в рамках курсу «Міжнародне публічне право».

Прес-центр КУП НАНУ