Національна академія наук України Київський університет права

В КУП НАНУ відбувся майстер-клас Надзвичайного й Повноважного Посла Угорщини в Україні Міхаля Баєра

6 Березня, 2012

     06 березня 2012 року в рамках реалізації концепції майстер-класів, а також на запрошення ректора, професора  Ю. Бошицького  Київський університет права НАН України відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Угорської Республіки пан Міхаль Баєр.
     Перед студентами та співробітниками університету пан Міхаль Баєр виступив з доповіддю на тему «Вплив економічної кризи на Європу». На майстер-клас зібралися студенти та науково-педагогічні працівники Київського університету права НАН України.


     Пан Посол розпочав майстер-клас із визначення основник викликів світової фінансово-економічної кризи та наголосив на тому, що національні і міжнаціональні (на зразок «Єврозони») фінансові системи дуже щільно взаємопов’язані і переплетені. Тому не дивно, що внутрішня криза в американській фінансовій системі призвела до кризи загальносвітового масштабу. Обвал ринку нерухомості, стрімке зростання кількості неповернених кредитів, банкрутство кредитних фондів, списання світовими банками сотень мільярдів доларів збитків, обвал фондових ринків, ріст цін на енергоносії, прискорення темпів світової інфляції та зниження темпів росту світової економіки – всі ці події є взаємопов’язані і відбулися за період менше 1 року.  Відповідно, криза такого масштабу не могла не зачепити економіку України, яка інтегрована у світову економіку так і Угорщини. В своїй доповіді Міхаль Баєр використовув порівняльний аналіз впливу світової кризи на економіку Угорщини і України, завдяки цьому студенти мали можливість ознайомитися із фінансовим становищем одночасно двох країн.


     Студентам та співробітникам було цікаво дізнатися, про шляхи вирішення глобальних проблем людства та дізнатися про багаторічний досвід пана Посла.
     В цілому, обговорення теми викликало жваву дискусію серед викладачів і студентів, які задавали різноманітні запитання. Наприкінці учасники зустрічі дійшли висновку, що позитивний досвід Угорщини в досягненні європейських стандартів необхідно враховувати Україні.