В КУП НАНУ відбувся майстер-клас почесного професора Інституту правових досліджень УАН і почесного професора Пазмань Петер Варга Чаби (Угорщина)
14 та 15 травня 2012 року в рамках реалізації концепції майстер-класів, а також на запрошення ректора, професора Ю. Бошицького, Київський університет права НАН України відвідав доктор права Чаба Варга, кандидат права та політичних наук (1976), доктор наук (1991), який досліджує проблеми філософії права та її методологію в контексті порівняльно-правової культури та судового мислення.
Варга Чаба – угорський юрист, почесний професор інституту правових досліджень Угорської Академії наук, почесний професор Католицького Університету імені Пазмані Петера, який заснував інститут філософіі права у 1995 році та з того часу керував ним, а з 2011 року є членом Вченої Ради. У 90-х роках минулого сторіччя Чаба Варга був керівников спільного європейського проекту порівняльної правознавчої культури у рамках програми Tempus [ЄС Phare].
Темою майстер-класів професора Варги стали «Зміни у сфері права та правовий менталітет: ідеї, думки, процедури та їх реалізація крізь віки і культури». На майстер-класи зібралися студенти та науково-педагогічні працівники Київського університету права НАН України.
Пан Варга ознайомив слухачів із основними віхами розвитку світової правової культури та формування правового мислення. Зокрема, особливу увагу було приділено: еволюції порівняльного права, ретроспективному аналізу правової культури СРСР, аналізу впливу релігійних вірувань на формування правової культури соціуму у ізраїльтян.
У своїх лекціях професор розкрив авторське трактування поняття категорії «менталітет правової культури», її змісту, функцій та місця у загальному правовому образі держави, обгрунтував свою думку з точки зору позитивістського, соціологістського, психологічного та аксіологічного підходів.
Під час майстер-класів між професором Варгою та слухачами відбулась цікава і змістовна дискусія щодо філософських аспектів розвитку правової культури.
Надзвичайно приємним подарунком від поважного гостя були численні наукові праці, видані в Угорщині на англійській мові, серед яких є унікальні посібники.