В КУП НАНУ відбувся майстер-клас професора Аттіли Петерфалві

17 Грудня, 2010

17 грудня 2010 року завідуючий Бюро Уповноваженого Угорського Парламенту з прав людини, екс-Омбудсмен Угорського парламенту по свободі інформації та із захисту особистих даних Аттіла Петерфалві провів майстер-клас на тему «Особливості діяльності Уповноваженого Угорського парламенту з прав людини».

На майстер-клас зібралися студенти І, ІІ курсів та науково-педагогічні працівники Київського університету права НАН України.

Аттіла Петерфалві охарактеризував основні повноваження омбудсмена, яких в Угорщині чотири: із захисту національних меншин, із захисту особистих даних, із захисту прав людини, із захисту прав дітей. Інститут омбудсмена в Угорщині був запроваджений у 1989 році з прийняттям змін до Конституції Угорщини (1949р.). Омбудсмен Угорщини – колегіальний орган, який має спільний офіс і бюджет. На один рік передбачається близько 6 млн. євро для забезпечення діяльності Бюро Парламентарських Комісарів Республіки Угорщина.

Під час обговорення діяльності Омбудсмена Угорського парламенту студентська аудиторія поставила А.Петерфалві питання щодо змін до Конституції Угорщини. Цікавила студентів проблема скорочення посад Уповноваженого з прав людини Угорського парламенту відповідно до конституційних змін, які плануються найближчим часом.

На завершення майстер-класу А. Петерфалві мав консультацію зі студентами, які беруть участь у конкурсі наукових робіт, за результатами якого переможці матимуть можливість вже навесні відвідати Угорщину для ознайомлення з діяльністю Парламенту та Бюро Парламентарських Комісарів Угорщини.

Пресінформ КУП НАНУ